Gmina Wałbrzych wyłoniła już wykonawcę, który wybuduje nowy czterokondygnacyjny budynek na Nowym Mieście przy ul. Staszica. Znany jest też termin przekazania placu budowy. Przypominamy szczegóły dotyczące tej inwestycji oraz wizualizacje budynku komunalnego.

Wkrótce rozpoczęcie budowy

- W postępowaniu przetargowym wyłoniony już został wykonawca, który zbuduje czterosegmentowy budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Staszica w Wałbrzychu. To TWS GB Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Wrocławia. Termin przekazania zaplanowano na 14 sierpnia - mówi Karol Grzondziel, kierownik Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. 
O zlecenie to walczyła też wałbrzyska firma "SIRBUD - MINARI" S.A., obydwa przedsiębiorstwa są doskonale znane na naszym rynku. Firma zwycięska uczestniczyła m.in. w takich projektach jak budowa budynków wielorodzinnych na ul. Husarskiej, wykonanie zabudowy wejścia turystycznego do podziemi Zamku Książ w Wałbrzychu, budowa żłobka na ul. Truskawieckiej, a obecnie również rozbudowa wałbrzyskiej bazy GOPR przy ul. Poznańskiej. 
Budowa czterosegmentowego budynku wielorodzinnego przy
ul. Staszica / Paderewskiego / Kubackiego ma trwać 12 miesięcy Wałbrzych, gmach ma powstać na kilku miejskich działkach oraz stanowić plombę dla istniejącej już zabudowy.
Wykonawca poza kompleksową obsługą budowy ma też za zadanie roboty instalacyjne sanitarne, elektryczne, oraz zagospodarowanie terenu wokół gmachu polegające m.in. na budowie muru oporowego, wjazdu z drogi publicznej, prac na dziedzińcu oraz przygotowaniu miejsca na składowanie odpadów. 


Co powstanie?


Będzie to budynek czterokondygnacyjny o powierzchni użytkowej 2,7 tys. m. kw. z dachem o płaskiej powierzchni, kryty papą - w kolorze grafitowym. Konstrukcja jego ma być tradycyjna i wpisywać się w istniejącą już zabudowę. Budynek będzie miał 4 kondygnacje, bez podpiwniczenia. Przez swoje niepowtarzalne położenie będzie miał własny dziedziniec, wykonawca ma go zagospodarować przez budowę chodników i utwardzeń, montaż elementów małej architektury i wykonanie zieleni przyobiektowej.


Wedle projektu mają tu powstać 43 mieszkania w układzie korytarzowo – klatkowym. Nie będzie windy, ale 4 klatki schodowe obsługujące wszystkie kondygnacje. Dla osób niepełnosprawnych poprzez platformy schodowe zapewniony będzie dostęp do mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji dwóch klatek schodowych. Wielkość mieszkań będzie zróżnicowana, od M1 (1 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) przez M2 (2 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) po mieszkania o dodatkowo o zwiększonej powierzchni M3 (trzy-pokojowe) i M4 (4 - pokojowe). Nie będą miały balkonów. W budynku powstaną pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń usługowa na parterze przeznaczoną pod wynajem.

Źródłem ciepła dla instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej będzie kotłownia gazowa z dwoma kotłami. Mieszkania mają mieć wykończone łazienki wyposażone w urządzenia sanitarne oraz własne kompaktowe liczniki ciepła.

Ostateczny koszt budowy zgodnie z zamówieniem publicznym to 11 086 980,00 zł. Do tej kwoty dojdą jeszcze koszty zastępstwa inwestorskiego.


Polecamy też mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Nowe Miasto:

NOWY BUDYNEK MIESZKALNY NA UL. STASZICA [WIZUALIZACJE]
WAŁBRZYCH: BĘDĄ NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE NA NOWYM MIEŚCIE
NOWE MIASTO: ODEBRALI KLUCZE DO NOWYCH MIESZKAŃ [FOTO]
NOWE MIASTO: BUDUJĄ KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE

Śródmieście 
NOWE MIESZKANIA W ŚRÓDMIEŚCIU? TO MOŻLIWE


Biały Kamień
TAKIE BĘDZIE OSIEDLE POD CHEŁMCEM (WIZUALIZACJE)
NA BIAŁYM KAMIENIU POWSTANIE OSIEDLE MIESZKANIOWE

Mieszkanie Plus i mieszkania komunalne na Podzamczu:
PODZAMCZE: HUSARSKA - BĘDZIE ÓSMY BUDYNEK!
WAŁBRZYCH: MIESZKANIE PLUS - NABÓR WNIOSKÓW ZAKOŃCZONY
PODZAMCZE HUSARSKA: JAKIE CZYNSZE I KOGO STAĆ NA MIESZKANIA? (FOTO)
PODZAMCZE-HUSARSKA: KIEDY NOWE DOMY BĘDĄ UKOŃCZONE? (FOTO)
HUSARSKA: WIĘCEJ O 5 NOWYCH BUDYNKACH
KOLEJNE NOWE MIESZKANIA NA PODZAMCZU - JEST UMOWA!
WAŁBRZYCH: UL. HUSARSKA - MIESZKAŃCU OTRZYMALI JUŻ KLUCZE [FOTO]


Projekty budowlane komercyjne
BIAŁY KAMIEŃ: POWSTANIE OSIEDLE Z CZĘŚCIĄ HANDLOWĄ. GDZIE?
Podzamcze - blok z rekuperacją ciepła

PIERWSZY W WAŁBRZYCHU BUDYNEK Z INNOWACYJNYM OGRZEWANIEM [FOTO i WIZUALIZACJE]
- PIASKOWA GHÓRA I PODZAMCZE: BUDUJĄ NOWE MIESZKANIA I APARTAMENTY [FOTO]
Świebodzice - DLACZEGO WAŁBRZYSZANIE PRZENOSZĄ SIĘ DO ŚWIEBODZIC?

Gdzie się jeszcze buduje w naszym mieście i okolicy?
- Czarny Bór - KOLEJNA GMINA WYBUDUJE MIESZKANIA KOMUNALNE [WIZUALIZACJA]
- Stare Bogaczowice - Struga - NOWY BUDYNEK WIELORODZINNY W STRUDZE [WIZUALIZACJE]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKANIE PLUS - ILE LOKALI POWSTANIE?
DWA NOWE BUDYNKI I 82 MIESZKANIA - GDZIE? (WIZUALIZACJE)
KOLEJNA GMINA PRZYMIERZA SIĘ DO PROGRAMU MIESZKANIE PLUSElżbieta Węgrzyn
wizualizacje - projekt wykonawczy