W Wałbrzychu na Husarskiej powstają już nowe bloki z programu Mieszkanie Plus, do tej inicjatywy zamierzają przystąpić także Jedlina-Zdrój, Głuszyca i Świebodzice, a teraz nowe lokale pojawią się w Szczawnie. Gdzie?


Jak informuje urząd miasta w Szczawnie-Zdroju, trwa procedowanie podpisanego przez burmistrza Marka Fedoruka porozumienia w sprawie przystąpienia gminy do programu Mieszkanie Plus. Trójstronne porozumienie pomiędzy Szczawnem-Zdrojem, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowym Zasobem Nieruchomości przewiduje wybudowanie w Szczawnie-Zdroju minimum 30 mieszkań dwu- i trzypokojowych.

Gmina wytypowała dwie działki budowlane na cel tego przedsięwzięcia. Budowa ruszy przy ulicy Kolejowej lub F. Chopina. Obie nieruchomości otrzymały pozytywną  weryfikację, spełniając następujące kryteria: działki są przeznaczone na budownictwo wielorodzinne, lokalizacja z dobrym dostępem do infrastruktury społecznej, przestrzeń odpowiednio duża, dostęp do drogi utwardzonej oraz odpowiednie uzbrojenie terenu.

Gmina wybrała model realizacji i finansowania polegający na współpracy z inwestorem prywatnym poprzez utworzenie spółki celowej (model SPV), podobnie jak to było w Wałbrzychu i jak ma być w pozostałych dwóch miastach. Realizacja programu Mieszkanie Plus w Szczawnie-Zdroju rozpocznie się w 2019 roku.

O programie

Mieszkanie Plus to program zakładający m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności. Inwestycje mieszkaniowe są realizowane na zasadach rynkowych w nieruchomościach będących w posiadaniu samorządów oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A. To program powszechny, ale w sposób szczególny ma za zadanie poprawić sytuację młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

W Wałbrzychu pięć bloków w ramach programu powstaje na ul. Husarskiej. Powinny być według najnowszych zapowiedzi gotowe na przełomie grudnia i stycznia, a nabór wniosków na 215 mieszkań ma ruszyć pod koniec sierpnia. Czynsz tam ma wynosić około 15 zł za metr kwadratowy.

Czytaj też:
DWA NOWE BUDYNKI I 82 MIESZKANIA - GDZIE? (WIZUALIZACJE)
HUSARSKA: WIĘCEJ O 5 NOWYCH BUDYNKACH
KOLEJNE NOWE MIESZKANIA NA PODZAMCZU - JEST UMOWA!

WAŁBRZYCH: BĘDĄ TRZY CAŁKIEM NOWE BUDYNKI KOMUNALNE. GDZIE?
KOLEJNA GMINA PRZYMIERZA SIĘ DO PROGRAMU MIESZKANIE PLUS
MIESZKANIE PLUS: RUSZYŁA BUDOWA 5 BUDYNKÓW NA PODZAMCZU [FOTO]
WAŁBRZYCH REGION: KOLEJNE LOKALE Z PROGRAMU MIESZKANIE+. GDZIE?

Opr. MS
Foto archiwalne (budowa przy Husarskiej): Magdalena Sakowska