W Wałbrzychu budowane są nie tylko gminne mieszkania komunalne, socjalne i chronione, ale coraz częściej na budowę budynków wielorodzinnych decydują się podmioty komercyjne. Obecnie trwają dwie takie budowy.Apartamenty na Podzamczu

W ostatnich tygodniach ruszyła budowa wielorodzinnego budynku na ul. Palisadowej na Podzamczu. Plac budowy zlokalizowany jest blisko szkoły i marketu, pomiędzy starszą osiedlową zabudową. Inwestorem jest Spółdzielnia Budowy Domków Jednorodzinnych w Wałbrzychu. Prace ziemne planowano rozpocząć już wiosną 2018 roku, ostatecznie działania rozpoczęto w październiku.

Spółdzielnia postawiła na Podzamczu już trzy budynki - 2 na ul. Senatorskiej i jeden w 2016 roku na ul. Blankowej, ten najnowszy - na ul. Palisadowej - ma być dwuklatkowy i mieć 7 kondygnacji. Powstanie 40 lokali mieszkalnych i 40 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Metraże lokali rozpoczną się od 35 metrów kw. - 80 m, największe zaś apartamenty - na ostatnich kondygnacjach będą to dwupoziomowe o powierzchni ponad 100 metrów kw. i tarasem.
Ciekawostką jest to, że mieszkania na parterze będą zaopatrzone w mini ogródki lokatorskie. Budynek ma stać na ogrodzonym terenie, na którym powstanie też plac zabaw dla dzieci.
Obecnie, na ul. Palisadowej trwają prace ziemne, budowa zaś ma zostać zakończona we wrześniu 2020 roku.Ostatnie sztuki na Piaskowej Górze

Szybko postępuje budowa budynku wielorodzinnego na ul. Nałkowskiej, gdzie mieszkania przygotowywane przez dewelopera mają być gotowe ma być w pierwszej połowie 2019 roku. Inwestorem jest DeveloperHS sp. z o.o. z Namysłowa, obecnie stoją już ściany czterech pięter tego nowoczesnego, pięciokondygnacyjnego gmachu. Wewnątrz ma powstać z 35 mieszkań (od nieco ponad 44 m kw. - do trzypokojowych 76 m), obecnie na rynku dostępne są już tylko cztery ostatnie.Mieszkania zaopatrzone mają być w obszerne balkony, warto dodać, że roztacza się z nich piękna panorama okolicy. Lokale na najwyższej kondygnacji mają mieć dodatkowo antresole, budynek ma być zaopatrzony w windę, oraz dodatkowo płatne podziemne garaże i komórki lokatorskie. Cena za metr kwadratowy to 4 tys. zł nie odstrasza wałbrzyszan. W naszym mieście wciąż widać brak mieszkań w nowych budynkach.To pierwsza od kilkunastu lat inwestycja deweloperska na terenie naszego miasta, a jej powodzenie świadczy o tym, że być może nie ostatnia. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych na ul. Nałkowskiej to kwiecień 2019. 

Jak budynek na ul. Palisadowej będzie wyglądał? - Wałbrzych: Będzie nowy budynek na Podzamczu [WIZUALIZACJA]Co jeszcze powstanie w naszym mieście?

Komunalne
Podzamcze Husarska: będzie ósmy budynek!

Śródmieście - Wałbrzych: Nowe mieszkania w Śródmieściu? To możliwe
Nowe Miasto - Wałbrzych: Będą nowe mieszkania komunalne na Nowym Mieście
Biały Kamień -
Wałbrzych: takie będzie Osiedle pod Chełmcem (WIZUALIZACJE)
NA BIAŁYM KAMIENIU POWSTANIE OSIEDLE MIESZKANIOWE

Gdzie działki budowlane można kupić w mieście? - Wałbrzych: Działki na dom, garaż i budynek wielorodzinny


oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn