31 stycznia 2019 r. zakończono procedurę naboru wniosków na mieszkania zbudowane w ramach rządowego programu “Mieszkanie+”. Wbrew początkowym przewidywaniom zainteresowanie programem było duże.

Pierwsze mieszkania w blokach o numerach Husarska 12, 14, 16 i 18 są już gotowe, wpłynęły także wnioski od zainteresowanych zamieszkaniem w budynkach wałbrzyszan. Na 192 mieszkania zlokalizowane przy ul. Husarskiej wpłynęło 251 wniosków.

To pierwsza na Dolnym Śląsku inwestycja w ramach rządowego programu, a wśród mieszkań o które aplikowali wałbrzyszanie znalazły się 24 kawalerki o metrażu 35,10 m, 112 mieszkań dwupokojowych o metrażu 47,66 m kw., 52 mieszkania trzypokojowe o metrażu 73,52 m.
W mieszkaniach są położone panele i płytki, grzejniki, osprzęt elektryczny, lokale mają aneksy kuchenne, w łazienkach są już wanny, WC i umywalki. Sześciopiętrowe bloki są wyposażone w windy. Na terenie osiedla zaplanowano 85 miejsc postojowych dla samochodów. W każdym budynku przewidziano lokale przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Wykonawcą inwestycji jest firma IDS BUD Warszawa.
Po zakończeniu naboru wniosków trwa ich weryfikacja.


O nowych mieszkaniach komunalnych na Husarskiej, do których nabór ruszy wiosną pisaliśmy - PODZAMCZE HUSARSKA: TU ZAMIESZKAJĄ LEKARZE I PIELĘGNIARKI.

oprac. MS, ELW
fot. JK