Osiedle pod Chełmcem to nie jedyne zaplanowane miejsce rozbudowy Białego Kamienia. Dzięki prywatnej inicjatywie powstanie kolejne osiedle z domami wielorodzinnymi.

Plac przy ul. Ludowej 1G, czyli w miejscu gdzie do niedawna stały szklarnie centrum ogrodniczego, może się już wkrótce zmienić w plac budowy nowego osiedla. Osiedle ma zostać wybudowane między ul. Ludową i Reja. Obecnie szklarnie i zabudowania na tym placu zostały wyburzone, a działka miała przejść z rąk prywatnych do inwestora zajmującego się działalnością deweloperską. - W miejscowym planie zagospodarowania tego obszaru jest zapis o przeznaczeniu go pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Miasto nie ma jeszcze żadnego formalnego zgłoszenia gotowości rozpoczęcia budowy, być może właściciel terenu jest na etapie projektowania - wyjaśnia Edward Szewczak, rzecznik wałbrzyskiego Ratusza. 

O sprawie zabudowy placu przy ul. Ludowej mówi się już też w lokalnym RWS Biały Kamień - Konradów. - Mają powstać budynki mieszkalne szeregowe, ale też zaplecze dla nich, czyli parking i większy sklep do 1,6 - 2 tys. metrów kwadratowych, a może również i apteka. Do tego będzie też teren rekreacyjny z zielenią i małą architekturą. To przepiękna okolica, a do tego i ulica Ludowa jest też przewidziana do remontu, zmieni się również otoczenie zajezdni autobusów - mówi Ryszard Nowak, radny Rady Miejskiej i przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.

To drugi taki duży projekt budowlany w dzielnicy Biały Kamień, kolejny - miejski - dotyczy pudowy Osiedla pod Chełmcem przy ul. Piasta. Dzięki realizacji tych dwóch osiedli Biały Kamień powiększy się znacząco, do tego trzeba dodać efekty rewitalizacji i możliwą rozbudowę Aqua Zdroju o lodowisko, a może też odkryty basen. - Za 5-6 lat wszyscy będą chcieli móc tu mieszkać. Obecnie trwa też linii gazowej w tej części ul. Andersa, gdzie jej dotychczas brakowało - dodaje Nowak.


Gdzie się jeszcze buduje w naszym mieście i okolicy?

Mieszkania komunalne - Podzamcze Husarska: będzie ósmy budynek!
Śródmieście - Wałbrzych: Nowe mieszkania w Śródmieściu? To możliwe
Nowe Miasto - Wałbrzych: Będą nowe mieszkania komunalne na Nowym Mieście
Biały Kamień -
Wałbrzych: takie będzie Osiedle pod Chełmcem (WIZUALIZACJE)
Podzamcze - blok z rekuperacją ciepła - Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]

Poza Wałbrzychem:
- Świebodzice - DLACZEGO WAŁBRZYSZANIE PRZENOSZĄ SIĘ DO ŚWIEBODZIC?
- Stare Bogaczowice - Struga - Nowy budynek wielorodzinny w Strudze [WIZUALIZACJE]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKANIE PLUS - ILE LOKALI POWSTANIE?
DWA NOWE BUDYNKI I 82 MIESZKANIA - GDZIE? (WIZUALIZACJE)
KOLEJNA GMINA PRZYMIERZA SIĘ DO PROGRAMU MIESZKANIE PLUS

Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne