Na osiedlu przy ul. Husarskiej są planowane kolejne inwestycje - nie tylko budowa nowego domu.


Prezydent Miasta Wałbrzycha zawiadamia, że 9 października została wydana decyzja
nr 141/2018 o warunkach zabudowy dla inwestycji pod nazwą „budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą techniczną, ciągami pieszo-rowerowymi, drogami wewnętrznymi, zjazdami z dróg, miejscami postojowymi oraz przebudową drogi publicznej – ul. Husarskiej w Wałbrzychu (działki nr 686, 693, 209, 217 oraz części działek 691 i 692 obręb nr 47 Podzamcze)".

W nowym budynku zaplanowano 19 lokali, ma on być pięciokondygnacyjny o powierzchni zabudowy do 500 metrów kwadratowych. Najprawdopodobniej będzie to budynek komunalny z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego - tak powstały dwa pierwsze bloki oddane już na Husarskiej. W ramach tej samej inwestycji na tym małym osiedlu zostanie zbudowany parking na 236 aut, jest też planowana przebudowa samej ulicy Husarskiej. Termin wykonania tych prac nie jest jeszcze znany.


Z materiałami dotyczącymi przedmiotowej sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu
Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Kopernika 2, Biuro Administracji Architektoniczno-Budowlanej, II piętro, pokój nr 212 do 24.10.2018r.


Czytaj też:
PODZAMCZE-HUSARSKA: KIEDY NOWE DOMY BĘDĄ UKOŃCZONE? (FOTO)


Opr. MS
Foto: JK