Budowa kilkuset nowych mieszkań na Białym Kamieniu może się rozpocząć już w przyszłym roku. Nowe osiedle "Pod Chełmcem" to największa w mieście inwestycja mieszkaniowa od czasów budowy Podzamcza.

Postanie kompleksu nowych budynków przy ul. Piasta zapowiedział prezydent Wałbrzycha 27 sierpnia podczas prezentacji KWW Romana Szełemeja do Rady Miejskiej Wałbrzycha z okręgu Biały Kamień, Konradów, Sobięcin. Nowe osiedle zostanie wybudowane na działce gminnej. - W planie jest budowa 600 mieszkań na uzbrojonym 30-hektarowym terenie należącym do miasta. Taka lokalizacja jest wyjątkowo korzystna - blisko Aqua Zdroju, z widokiem na Chełmiec, a jednocześnie w miejskiej zabudowie. To jedna z inwestycji mieszkaniowych w ramach planu "Wałbrzych + Mieszkanie" na najbliższe 5 lat - wyjaśnia włodarz naszego miasta.

Władze uważają, że optymalny dla tej inwestycji jest model finansowania i realizacji zadania we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wałbrzych przećwiczył to partnerstwo podczas kolejnych budów na ul. Husarskiej na Podzamczu. Przypominamy, że powstały tam dwa nowe budynki komunalne, a obecnie budowane są mieszkania komunalne i pod wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. - Jest duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami, nawet w przypadku tych z wyższym czynszem. Chciałbym, by wałbrzyszanie mogli mieszkać w godnych warunkach - zaznacza prezydent. Dodatkowym wabikiem w przypadku mieszkań pod wynajem jest perspektywa dojścia do własności użytkowanego lokalu a także rządowe zapewnienia o dopłatach do czynszu.

Nowe wałbrzyskie osiedle na Białym Kamieniu ma dużą szansę na szybkie powstanie, to już skonkretyzowany plan. - Powstaje jego koncepcja urbanistyczna, budowa może ruszyć jeszcze w przyszłym roku, jeśli tylko uda nam się znaleźć wykonawcę. Teraz łatwiej o zdobycie środków na budowę oraz znalezienie inżynierów niż budowlańców - dodaje Szełemej.

Przypominamy też:
WAŁBRZYCH: UL. HUSARSKA - MIESZKAŃCU OTRZYMALI JUŻ KLUCZE [FOTO]
HUSARSKA: WIĘCEJ O 5 NOWYCH BUDYNKACH

Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne JK
- jeden z budynków na ul. Husarskiej.