Już trzy segmenty nowego budynku przy ul. Staszica w Wałbrzychu są zadaszone, a w górę zaczął piąć się ostatni - czwarty segment. Zobaczcie zdjęcia nowego budynku. A już wkrótce rozpocznie się wyścig o klucze do mieszkań w nim. Przypominamy historię tej inwestycji.

Nabór na mieszkania zacząć czas

Na ostatniej, wrześniowej sesji Rady Miejskiej prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej zapowiedział kolejne inwestycje w zakresie mieszkań komunalnych i socjalnych, m.in. na ul. Husarskiej i Beethovena (pisaliśmy o tym Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?
), a także zapowiedział przygotowania do rychłego nabór na lokale komunalne powstające w budynku przy ul. Staszica.
- Chcielibyśmy jeszcze w tym miesiącu ogłosić nabór i zbierać wnioski z dokumentacją do końca listopada. Trwają przygotowania do rozpoczęcia naboru, zarządzenia już powstały czekamy jeszcze na pozytywne zaopiniowanie ich przez nasze biuro prawne - zaznacza Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego Ratusza.  
Zgodnie z zapowiedziami w naborze prowadzonym przez komisję społeczną będą wymagane te same wnioski i nie zostaną zmienione zasady przydziału, które stosowano w przypadku wcześniejszych naborów m.in. do wyłonienia lokatorów mieszkań komunalnych przy ul. Husarskiej, Jana Pawła II, a także Wiejskiej. Sprawdziły się i posłużą zapewne również przy naborach na mieszkania w kamienicach remontowanych przez miasto za fundusze Europejskiego Banku Inwestycyjnego.


Na budowie duże zmiany

- Październik 2020 - trzy segmenty budynku już zadaszone i ze stolarką otworową, a także tynkami. Prace toczą się w ich wnętrzu.Tak wyglądają od strony dziedzińca.Dodatkowo, wylane są już fundamenty pod ostatni, najmniejszy segment. Obecnie stoją już ściany pierwszej kondygnacji tej części gmachu usytuowanej najbliżej Pl. Powstańców Warszawy, stanowiący łącznik do ul. Fredry.Jak informuje, Maciej Czajka, kierownik biura inwestycji UM w Wałbrzychu, wedle umowy zakończenie budowy ma nastąpić do końca lutego 2021. 


- Latem 2020 - trzy segmenty ustawione wzdłuż ul. Staszica zyskały zadaszenie -
WAŁBRZYCH: CZY I GDZIE POWSTANĄ NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE? [FOTO]

- Na przełomie listopada i grudnia 2019 - Po zakończeniu prac ziemnych i wykonaniu fundamentów ustawiono ściany pierwszej kondygnacji -
NOWE MIASTO: BUDYNEK WIELORODZINNY MA JUŻ PARTER [FOTO]


16 sierpnia 2019 - Budowa rozpoczęła się w połowie sierpnia i ma potrwać rok. Powstający czterosegmentowy budynek komunalny wielorodzinny przy ul. Staszica - Paderewskiego - Kubackiego ma, podobnie jak oddany w ubiegłym roku przez MZB, stanowić plombę dla istniejącej już zabudowy - WAŁBRZYCH: NOWY BUDYNEK PRZY UL. STASZICA JUŻ ROŚNIE (FOTO).


- W sierpniu 2019 - wyłoniono wykonawcę zadania. Budowę prowadzi firma TWS GB Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, która wcześniej wybudowała w naszym mieście m.in. żłobek na ul. Truskawieckiej, a także siedzibę GOPR na ul. Poznańskiej - BUDYNEK NA UL. STASZICA - WKRÓTCE POCZĄTEK BUDOWY [WIZUALIZACJE]


- w czerwcu 2019 -
ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania, poznaliśmy również wizualizacje zaplanowanego budynku i szczegóły dotyczące przyszłych mieszkań. Będzie to budynek czterokondygnacyjny o powierzchni użytkowej 2,7 tys. m. kw. z 4 kondygnacjami, bez podpiwniczenia.
Wedle projektu mają tu powstać 43 mieszkania w układzie korytarzowo – klatkowym. Nie będzie windy. Dla osób niepełnosprawnych poprzez platformy schodowe zapewniony będzie dostęp do mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji dwóch klatek schodowych. Wielkość lokali będzie zróżnicowana, zaprojektowano mieszkania typu M1 (1 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) i M2 (2 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) oraz dodatkowo o zwiększonej powierzchni M3 (trzy-pokojowe) i M4 (4 - pokojowe). Mieszkania nie będą miały balkonów. Przewidziano też w tym budynku funkcję usługową, czyli przygotowanie przestrzeni w parterze pod wynajem -
NOWY BUDYNEK MIESZKALNY NA UL. STASZICA [WIZUALIZACJE]


Ostateczny koszt budowy zgodnie z zamówieniem publicznym to 11 086 980,00 zł. Do tej kwoty dojdą jeszcze koszty zastępstwa inwestorskiego. Budowa jest jednym z gminnych projektów dofinansowanych rewitalizacyjnych w 50% z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.


Mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Plany na najbliższe miesiące: Wałbrzych: Czy i gdzie powstaną nowe mieszkania komunalne? [FOTO]
Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?

Mieszkania komunalne w rewitalizowanych kamienicach
Wałbrzych: Zajączka 7 i 8. Dziś ruiny, za rok luksus [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Remonty mieszkań i kamienic w różnych dzielnicach
Wałbrzych: Przestaną szpecić, powstaną tu komfortowe mieszkania
WAŁBRZYCH: NOWE MIESZKANIA PO REMONCIE ZA ŚRODKI UNIJNE [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Które kamienice do remontu za środki unijne? [FOTO]
WAŁBRZYCH Z EUROPEJSKIM DOFINANSOWANIEM. UMOWA PODPISANA!
120 MLN ZŁ Z UE NA REWITALIZACJĘ [LISTA PROJEKTÓW]

Remonty przy ul. Osiedleńców, Szczecińskiej i Różanej
Wałbrzych: Będą nowe mieszkania w 20 budynkach. Gdzie pierwsze? [WIZUALIZACJA]

20 BUDYNKÓW DO REMONTU. BĘDĄ NOWE MIESZKANIA [ZDJĘCIA]
WAŁBRZYCH: UL. OSIEDLEŃCÓW - BĘDZIESZ CHCIAŁ TUTAJ ZAMIESZKAĆ


Mieszkania komunalne przy ul. Husarskiej:
Nowy budynek na osiedlu. Kiedy nabór na mieszkania w już wykańczanym?

HUSARSKA: NOWY BUDYNEK KOMUNALNY ODDANY MIESZKAŃCOM (FOTO)
WAŁBRZYCH HUSARSKA: NOWY BUDYNEK UKOŃCZONY. KTO TU ZAMIESZKA?
PODZAMCZE HUSARSKA: ZAMIESZKAJĄ TU LEKARZE I PIELĘGNIARKI
PODZAMCZE-HUSARSKA: BĘDZIE ÓSMY BUDYNEK!Elżbieta Węgrzyn