Budowany przez miasto wielorodzinny budynek przy ul. Staszica w Wałbrzychu powoli pnie się w górę. Sprawdziliśmy, jakie są postępy w wykonaniu inwestycji. Zobaczcie zdjęcia.

- Przy ul. Staszica trwa budowa - mury nowego budynku komunalnego pną się do góry. Powstaną tu 43 mieszkania komunalne o różnej wielkości. Myślę, że tak jak jest w planie, będziemy mogli oddać te mieszkania do użytku pod koniec pierwszej połowy przyszłego roku - zapowiadał podczas listopadowej sesji Rady Miasta prezydent Roman Szełemej. 
Budowa rozpoczęła się w połowie sierpnia i ma potrwać rok. Powstający czterosegmentowy budynek komunalny wielorodzinny przy ul. Staszica - Paderewskiego - Kubackiego ma, podobnie jak oddany w ubiegłym roku przez MZB, stanowić plombę dla istniejącej już zabudowy. Po zakończeniu prac ziemnych obecnie ustawiane są ściany pierwszej kondygnacji.

Tradycyjnie już najemców nowych mieszkań wyłoni miejska komisja. Część z nich trafi do osób wysiedlanych z budynków wyburzanych na Podgórzu oraz na Sobięcinie.

Budowę prowadzi firma TWS GB Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, która wcześniej wybudowała w naszym mieście m.in. żłobek na ul. Truskawieckiej, a także siedzibę GOPR na ul. Poznańskiej.
Ostateczny koszt budowy zgodnie z zamówieniem publicznym to 11 086 980,00 zł. Do tej kwoty dojdą jeszcze koszty zastępstwa inwestorskiego. Budowa jest jednym z gminnych projektów dofinansowanych rewitalizacyjnych w 50% z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.


Szczegółowy opis budynku i wizualizacje znajdziecie:
BUDYNEK NA UL. STASZICA - WKRÓTCE POCZĄTEK BUDOWY [WIZUALIZACJE]
NOWY BUDYNEK MIESZKALNY NA UL. STASZICA [WIZUALIZACJE]Nowe Miasto - mieszkania:
Wałbrzych: Nowy budynek na ul. Staszica już rośnie [FOTO]
WAŁBRZYCH: BĘDĄ NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE NA NOWYM MIEŚCIE
NOWE MIASTO: ODEBRALI KLUCZE DO NOWYCH MIESZKAŃ [FOTO]

NOWE MIASTO: BUDUJĄ KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE


Elżbieta Węgrzyn