Zapraszamy do wehikułu czasu i nim na wycieczkę do centrum Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc i Kamiennej Góry w 1992 roku.


Wałbrzych: Rynek w sierpniu 1992 roku z zaparkowanymi fiatami 126p i 125p. Jeszcze bez fontanny, ale za to z ówczesnym panem władzą :).
Spacer ul. Gdańską na Plac Magistracki, gdzie w fontannie moknie pewna naga panna (dziś ta rzeźba stoi przy Aqua Zdroju). Ratusz jeszcze bez windy, a Chrobry wciąż dymi i fedruje...

Boguszów: Oglądamy miasto od. ul. Wałbrzyskiej, na ul. Waryńskiego nie ma jeszcze hali sportowej. Przeskok do Rynku i rzut okiem na Ratusz, gdzie działała kultowa Ratuszowa. Na Placu Odrodzenia rośnie drzewo i zamiast kostki są trawniki. Następnie odwiedzamy kolejno boguszowskie kościoły i zerkamy na ul. Buczka (dziś Strażacka).Na koniec przenosimy się do Kamiennej Góry: zerkamy na osiedle i do centrum, zaglądamy do Zakładu Przemysłu Skórzanego oraz lokalnego sanepidu. Hitem filmu jest fiat 126p z "elką":) to trzeba zobaczyć!Do tego ówczesna moda i wszędobylskie fiaty, nysy oraz polonezy!

Zapraszamy na wycieczkę w czasie. Cofamy się o dekady!Materiał filmowy pochodzi z prywatnego archiwum Stanisława Janowskiego.


oprac. ELW
fot. YouTube