Data wydarzenia: 06.07.2019 10:00 - 31.08.2019 20:00
Miejsce wydarzenia: Pałac Struga

Od początku lipca do końca sierpnia, w każdy weekend Pałac Struga zaprasza na lodowe specjały. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz stworzony na potrzeby ratowania bezcennych malowideł.

Zmrożone pyszności będą serwowane w soboty i niedziele w godz. 12 - 20.

To już VII Festiwal lodów.

W tym roku Fundacja Pałac Struga cały dochód ze sprzedaży lodów, koszulek cegiełek, książek i albumów oraz z biletów na zwiedzanie pałacu przeznacza na odkrywki i zabezpieczenie bezcennych malowideł renesansowych - "Galerii cesarskiej" odkrytych na początku tego roku podczas prac ratunkowych pozostałości kopuły z sali balowej.

O tym niespodziewanym odkryciu pisaliśmy - Pałac Struga - niesamowite odkrycia Piotra Kopera [ZDJĘCIA]- Cudowni "lodożercy", dzięki Waszej ofiarności podczas zeszłorocznego festiwalu lodów udało się zebrać pokaźną kwotę, która pomogła w uratowaniu kopuły w sali balowej. W tym roku także liczymy na Waszą obecność i ofiarność - rozpoczynamy przygotowania do festiwalu. Każdy może pomóc w konserwacji malowideł - przybywajcie, zabierajcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych, nieznajomych i rozkoszujcie się rzemieślniczymi lodami - zachęcają organizatorzy tego pysznego przedsięwzięcia. 

Zobacz też:
PAŁAC STRUGA: NOWY DACH I REMONT PO KATASTROFIE BUDOWLANEJ


SZCZAWNO - STRUGA: WSZYSCY SZYKUJĄ SIĘ DO BITWY,
BITWA POD STRUGĄ 2018 - JAK ZWYKLE NASI WYGRALIZobacz też:
Festiwal Lodów: Uratuj kopułę pałacu w Strudze ze smakiem
Zaskakujące smaki na 4. Festiwalu Lodów w Pałacu Struga

oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn / Pałac Struga.