W jednej hali Starej Kopalni dziennie można zaszczepić nawet 700 osób. Dla osób potrzebujących pomocy w dotarciu do punktu szczepień przygotowano dowóz. Jak to się odbywa w Wałbrzychu w i Boguszowie-Gorcach? Wczoraj zaszczepiono 96-latkę z Kuźnic.


WAŁBRZYCH

- Przyspieszamy ze szczepieniami seniorów w centrum szczepień zlokalizowanym na terenie Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki. Wczoraj zaszczepiliśmy tam 360 osób, a dzisiaj planujemy 460. Doświadczenie ostatnich 9 dni pokazuje nam, że tylko w tej jednej hali możemy szczepić nawet 700 osób dziennie - ogłosił 3 lutego Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Zgodnie z danymi ministerialnymi w Wałbrzychu do wczoraj zaszczepiono już 7 661 osób, w tym 678 ostatniej doby. Wałbrzyski Urząd Miejski pomaga osobom z trudnościami w dotarciu do punktów szczepień. W tym celu działa specjalny numer telefonu dla osób zakwalifikowanych przez lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej do transportu - 74 664 09 09, który jest czynny od pon. do piątku w godz. 8.00-15.00. O akcji dowożenia szczegółowo pisaliśmy tutaj - Wałbrzych pomoże w dotarciu do punktów szczepień.

W naszym mieście akcję dowodu koordynuje MOPS. Warto zadzwonić w sprawie wsparcia w dojeździe na szczepienie wówczas, gdy już mamy wyznaczony termin. Pracownicy MOPS dostosują samochód niezbędny do potrzeb osoby z trudnościami w poruszaniu się i tuż przed dowozem poinformują, o szczegółach, by szczepiony miał pewność, iż jest pod dobrą opieką.

BOGUSZÓW-GORCE

Szczepienia w miastach sąsiednich również odbywają się wsparciem logistycznym włodarzy gmin oraz lokalnych służb. Jak to jest w Boguszowie-Gorcach? - Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców oraz społecznym oczekiwaniom, Straż Miejska Boguszowa- Gorc 3 lutego przejęła od kolegów z OSP Boguszów zadanie dowozu seniorów - osób niepełnosprawnych z I grupą inwalidzką, do punktów szczepień przeciw wirusowi SARS- Cov- 2, tej zarazie XXI wieku - wyjaśnia Sławomir Stokłosa, komendant Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach.
Dowozy realizowane przez strażników dotyczą trzech punktów szczepień, w których mieszkańcy Boguszowa- Gorc zostali zarejestrowani. Są to:
- NZOZ  ZDROWIE przy ul. Wałbrzyskiej 19 w Boguszowie- Gorcach;
-Zakład Lecznictwa Odwykowego Dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze ul. Parkowa 8;
-punkt szczepień w Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA przy ul. Piotra Wysockiego 29 w Wałbrzychu.
- Dla usprawnienia wyjazdów przypominamy, że przed wyjazdem do punktu szczepień w Boguszowie należy być gotowym do wyjazdu na kwadrans przed wyznaczoną godziną przyjęcia w punkcie szczepień, do punktów szczepień w Starej Kopalni na 30 minut, natomiast do punktu szczepień w Czarnym Borze  czas ten wynosi 40 minut przed wyznaczoną godziną przyjęcia - wyjaśniają przedstawiciele Ratusza.


Jak zgłosić potrzebę wyjazdu?

W Urzędzie Miejskim Boguszowa- Gorc utworzono specjalny punkt przyjęć takich zgłoszeń, jednak pamiętajcie, o dowóz mogą wnioskować osoby niepełnosprawne (I grupa) z trudnościami w poruszaniu się, wykluczone komunikacyjnie. Wystarczy zadzwonić pod  przeznaczony tylko do przyjmowania zgłoszeń numer telefonu i uzgodnić z urzędnikiem szczegóły wyjazdu.
Podajemy do wykorzystania ten  telefon: 533 884 767.
Prosimy dzwonić w godzinach:
pomiędzy 8:00 a godz.: 15:00 od poniedziałku do czwartku, w piątki od 8:00 do 14:00.

Zaszczepiona już 96-latka z Kuźnic

- Inauguracyjny dowóz miał miejsce 3 lutego na trasie z dzielnicy Kuźnice Świdnickie do punktu szczepień ulokowanego na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Dowieziona na szczepienie seniorka liczy sobie 96 lat życia i doskonale je zniosła. Do życzeń 100 lat, złożonych przez kierującego radiowozem strażnika, dołączają się pozostali służący mieszkańcom Strażnicy Miejscy Boguszowa-Gorc - mówi Sławomir Stokłosa, komendant Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach.


oprac. ELW
Straż Miejska Boguszów-Gorce, UM Wałbrzych
fot. Prezydent Roman Szełemej