Wałbrzyski szpital staje się coraz nowocześniejszy - teraz dobra wiadomość dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Przeprowadzono tu już kilkadziesiąt operacji nowego rodzaju.


Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu informuje, że do grona RIWOspine Alliance dołączyli kolejni wybitni neurochirurdzy – dr Maciej Miś, dr Krzysztof Chmielak i dr Paweł Antczak, którzy na co dzień pracują w tej placówce.
W lipcu doktorzy uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu na preparatach nieutrwalonych typu Cadaver Lab w siedzibie Richard Wolf GmbH w Niemczech.- Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów endoskopowych w obrębie kręgosłupa. Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie umożliwiło bezpieczne wprowadzenie procedur endoskopowych kręgosłupa w placówce, co zaowocowało wykonaniem przez doktorów już ponad osiemdziesięciu minimalnie inwazyjnych endoskopowych operacji kręgosłupa. Tym samym Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego stał się wiodącym ośrodkiem w naszym regionie, który wykonuje tego typu zabiegi - informują pracownicy szpitala.Do tego nasz oddział neurochirurgii został wyposażony w system VERTEBRIS
RIWOspine GmbH do leczenia dyskopatii i stenoz kanału kręgowego. To innowacyjny system do endoskopii kręgosłupa, którego skuteczność została potwierdzona licznymi publikacjami naukowymi. Zawiera między innymi zestawy narzędziowe do operacji endoskopowych dyskopatii i stenoz w każdym odcinku kręgosłupa oraz tor wizyjny, który zapewnia najwyższą jakość obrazowania struktur anatomicznych w trakcie wykonywanych procedur.


Jakie są główne różnice między endoskopią a klasyczną metodą operacji kręgosłupa?

  • Pierwszą i być może jedną z najważniejszych różnic jest czas rekonwalescencji, czyli powrotu do zdrowia, pełni sił i aktywności. Po zabiegu pacjent wstaje z łóżka już tego samego dnia, a zazwyczaj kolejnego opuszcza już szpital. Okres rehabilitacji skraca się do ok. 6 tygodni, gdzie w przypadku klasycznych metod trwa czasami do 6 miesięcy.
  • Kolejną różnicą jest czas trwania zabiegu, który jest istotny zwłaszcza w przypadku osób starszych i dla tych, u których występują dodatkowe choroby współistniejące. Przy endoskopii kręgosłupa czas zabiegu zdecydowanie ulega skróceniu, a pacjent pozostaje w narkozie znacznie krócej.
  • Każdy, kto choć raz zetknął się ze schorzeniem kręgosłupa, doskonale wie, jaki to ból. Niekiedy jest tak ciężki do zniesienia, że zwykłe leki przeciwbólowe nie są wystarczające. Po operacjach endoskopowych, nasi pacjenci, często bardzo dziwią się, kiedy otrzymują informację, że jedynym lekiem przeciwbólowym, jaki otrzymują jest… zwykły paracetamol, a nierzadko zdarza się, że żadne leki uśmierzające ból nie są już potrzebne! Jest to m.in. skutek minimalnej ingerencji w organizm, a także małej, bo ok. 5mm blizny oraz minimalnych uszkodzeń mięśni okołokręgosłupowych, które przy klasycznych metodach ulegają znacznemu uszkodzeniu. (winkler.clinic)


Inne osiągnięcia szpitala i jego pracowników:
SZPITAL WAŁBRZYCH: PIERWSZA W POLSCE TAKA OPERACJA ENDOSKOPOWA (FOTO)
SZPITAL WAŁBRZYCH: PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE DLA ODDZIAŁU UDAROWEGO
SZPITAL SOKOŁOWSKIEGO I KOLEJNY PIONIERSKI ZABIEG!

KOLEJNE SUKCESY WAŁBRZYSKIEJ ENDOSKOPII
SZPITAL WAŁBRZYCH: NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT DO WALKI Z RAKIEM [FOTO]

WAŁBRZYCH: SZPITAL INWESTUJE W ODDZIAŁ RATUNKOWY
SZPITAL IM. SOKOŁOWSKIEGO BĘDZIE SIĘ ROZBUDOWYWAŁOpr. MS
Foto użyczone: Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego/Meden-Inmed