Oddział Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego oraz dr Maciej Miś laureatami Złotego Serduszka przyznawanego przez RWS Biały Kamień-Konradów. Jaki jest powód wdzięczności dzielnicy szpitalowi i medykowi?


- Chcieliśmy przekazać Złote Serduszko oraz gorące podziękowania panu doktorowi Maciejowi Miś za wspaniałe działanie - ratowanie zdrowia i życia mieszkańców Wałbrzycha. Neurochirurg, którego miałem zaszczyt poznać osobiście, pomógł wielu ludziom, a ostatnio również pani Katarzynie - mieszkance Białego Kamienia - mówi Ryszard Nowak - wałbrzyski radny, społecznik i szef RWS Biały Kamień Konradów. 
Mieszkanka Białego Kamienia od lat cierpiała z powodu kręgosłupa, ostatnio zaś dolegliwości bólowe były dla niej tak uciążliwe, że uniemożliwiały normalne życie. Pechowo zaostrzenie jej dolegliwości splotło się w czasie z rozpoczęciem się w Polsce zachorowań na koronawirusa. Mimo to, kobietę przyjęto w marcu na wałbrzyski Oddział Neurochirurgii i przeszła operację. Zajął się nią pracujący w Wałbrzychu światowej klasy specjalista neurochirurg Maciej Miś.Przypominamy, że doktorzy Marcin Miś i Maciej Miś z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu jako pierwsi na świecie opracowali unikalną metodę leczenia tętniaka mózgu przez stosunkowo mało inwazyjne "wyłączenie", zwane potocznie metodą "na Misia" („Teddy Bear Technique”). Neurochirurg przyznaje, że wdzięczność pacjentów zadowolonych z wyniku leczenia jest jednym z elementów jego pracy, jednakże podziękowania od radnych, czy lokalnych społeczników w imieniu całej dzielnicy są dla niego nowością. - To był dość standardowy zabieg, jednak mógł znacznie wpłynąć na dobrostan pacjentki. Mój kontakt z nią był ograniczony z uwagi na wprowadzone ograniczenia wizyt i dostępu do szpitala w związku z epidemią. Z przekazu jaki do mnie dotarł wynika, że pacjentka jest bardzo zadowolona, bo ustąpiły jej wszystkie dolegliwości i praktycznie wróciła do normalnego funkcjonowania - wyjaśnia skromnie doktor Maciej Miś. Neurochirurg pracował w wałbrzyskim szpitalu w latach 2001 - 2017 i od stycznia 2020 ponownie wrócił do pracy z pacjentami na wałbrzyskim Oddziale Neurochirurgii. 

 
    

- Po zabiegu pani Katarzyna chodzi już, czuje się doskonale, a co najważniejsze - nie dokucza jej stały i uporczywy ból. Teraz nie musi przyjmować środków przeciwbólowych, które przed zabiegiem były jej codziennością, kiedyś ból nie pozwalał jej nawet spokojnie spać - wyjaśnia Nowak i dziękuje neurochirurgowi, a także całemu personelowi naszego szpitala i pogotowia od lekarzu przez pielęgniarki, ratowników medycznych, techników po salowe za poświęcenie i serce oraz zaangażowanie okazywane podczas ich pracy dla mieszkańców naszego miasta. - Niestety sytuacja epidemii nie pozwala nam na przekazanie podziękowań szpitalowi i Złotego Serduszka na ręce pana doktora osobiście, ale zrobimy to niezwłocznie jak tylko nasze życie i ich praca wróci do normy - dodaje społecznik z Białego Kamienia. Zaznacza również, że mieszkańcy Białego Kamienia doceniają wsparcie medyków i przez to wyróżnienie chcą im dodać otuchy oraz woli do dalszej owocnej walki o nasze życie i zdrowie. Obecnie w kapitule przyznającej złote i diamentowe wyróżnienia w kształcie serca zasiada Agnieszka Kołacz - Leszczyńska - senator ziemi wałbrzyskiej i świdnickiej, Ryszard Nowak - wałbrzyski radny, społecznik i szef RWS Biały Kamień Konradów, a także Ewa Winnicka i Marcin Nowak oraz Janusz Ciesielski z RWS Biały Kamień.


Czytaj też:
Biały Kamień: Sąsiedzka pomoc seniorom w zakupach trwa [FOTO]
RWS Biały Kamień: panowie dla pań na Dzień Kobiet (FOTO)
Ferie 2020 w RWS Biały Kamień: Czy w Polsce żyje tukan? [FOTO]

Biały Kamień: Przed świętami z sercem i podziękowaniami [ZDJĘCIA]

Biały Kamień: W 2019 roku Mikołaj obdarował 500 dzieci [FOTO]
WAŁBRZYCH: BRYLANTOWE SERCE ZA POMOC POTRZEBUJĄCYM (FOTO)
BRYLANT ZA 45 LAT PRACY NA RZECZ PACJENTÓW
BRYLANTOWE SERCE ZOSTAWILI W PRZYCHODNI [FOTO]
BIAŁY KAMIEŃ WIGILIA 2018 - SERCA I PODZIĘKOWANIA [FOTO]

KWIATY, SŁODYCZE I RAJSTOPY W DZIEŃ KOBIET [FOTO]
ZAKOŃCZENIE FERII Z WOLONTARIUSZAMI

Wigilia 2016 na Białym Kamieniu: WRĘCZONE ZŁOTE SERDUSZKA [ZDJĘCIA]

WAKACJE BIAŁY KAMIEŃ: BYĆ JAK PREZYDENT WAŁBRZYCHA (FOTO)
Dzień Dziecka Biały Kamień: Wsparli Dorotkę, pomóż i Ty! [FOTO]
Wałbrzych: Ruszyły warsztaty ekologiczne z niespodziankami [FOTO]
Biały Kamień: Spotkanie Wielkanocne z podziękowaniem [FOTO]
Biały Kamień: Dzień Kobiet na słodko i patriotycznie (FOTO)
Biały Kamień: Trwają ferie z RWS - wciąż można przyłączyć się!

RYSZARD NOWAK NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKUElżbieta Węgrzyn
fot. RWS Biały Kamień - Konradów