Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów podczas spotkania opłatkowego podsumowuje dobiegający końca rok i odznacza darczyńców oraz ludzi dobrej woli, którzy od lat wspierają działania społecznie wspólnoty.

16 grudnia był na Białym Kamieniu wyjątkowo uroczysty. Podczas spotkania wigilijnego przy uroczystym poczęstunku zasiadło ponad stu gości - przyjaciół dzielnicy, społeczników, jej mieszkańców i oczywiście wolontariuszy, którzy pomagają w organizacji lokalnych imprez nie od święta, a przez cały rok.

Było to spotkanie poświęcone świątecznej zadumie i wspólnej kolędzie, ale też dało możliwość do podsumowań. - To był dobry rok, udało się w nim przyjąć w biurze rady ok. 700 interesantów, zorganizować imprezy cykliczne, wakacje i ferie dla dzieci. Jednak nic z tego by nie wyszło, gdyby nie wolontariusze oraz ludzie dobrej woli, których podczas spotkań opłatkowych odznaczam Złotymi Serduszkami, podziękowaniami i z TPD odznakami "Przyjaciół Dzieci" - mówi nie ukrywając wzruszenia Ryszars Nowak, społecznik i przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów. Rada na Białym Kamieniu w tym roku, dzięki zaangażowaniu Ryszarda Nowaka i wolontariuszy przygotowała 10 imprez sportowo-rekreacyjnych, odpoczynek feryjny i wakacyjny dla dzieci z dzielnicy, spotkanie wigilijne, wielkanocne, a także szkolną wyprawkę dla dzieci z niezamożnych rodzin i paczki mikołajkowe dla ponad 720 dzieci. - Jedyną formą podziękowania tym, którzy wspierają nasze codzienne działania i okazują bezinteresowność oraz złote serce jest dobre słowo i symboliczne Złote Serduszko. Przyznaliśmy ich łącznie już 275 - dodaje Nowak.

Złote Serduszka 2016 otrzymali:
- Andrzej i Danuta Dubińscy,
- Marzena Radochońska,
- Monika Janus,
- Grażyna Wybieralska-Chalimoniuk
- Stanisław Wrona.

Odznaki Przyjaciół Dzieci (Wręczone przez RWS i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci)
- Janusz Woźnicki,
- Jan Ciesielski,
- Grzegorz Drzewiecki,
- Jakub Madej.

Wręczono podziękowania. Otrzymali je m.in.: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ks. Maciej Soroczyński,  Edward Bełz, Lidia Dziubek, Renata Wasąg, Lilianna Głombicka, Sandra i Patrycja Wojciechowska.

Poczęstunek wigilijny przygotowały wolontariuszki i Elżbieta Makuch z Czarnego Boru.

Przeczytaj też:
MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ BIAŁY KAMIEŃ
BIAŁY KAMIEŃ WYPIĘKNIEJE - KONKURS KLATKA SCHODOWA NAJ...
ULICA KĄTOWA JUŻ / WRESZCIE GOTOWA
BIAŁY KAMIEŃ MA TRZY UPIĘKSZONE KLATKI SCHODOWE

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn