Dzieci z Białego Kamienia podczas bezpłatnych wakacyjnych półkolonii z RWS Biały Kamień-Konradów nie nudzą się, a jedną z przygotowanych atrakcji była możliwość poznania pracy Rady Miejskiej i zajęcia miejsca pani wiceprezydent - Sylwii Bielawskiej.

Być jak prezydent

- To praca trudna, jak w przypadku współpracy z ludźmi, jednak bardzo przyjemna, bo mam przyjemność poznawać mieszkańców miasta i ich pasje - opowiada dr Sylwia Bielawska, zastępca prezydenta Wałbrzycha. Młodzi mieszkańcy Białego Kamienia z wakacyjnych półkolonii 8 lipca odwiedzili jej gabinet, przynieśli ze sobą rysunki - jak wyobrażali sobie prezydenckie biuro w Ratuszu. Pani prezydent skromnie stwierdziła, że rzeczywistość nie doścignie wymarzonych na rysunkach ludzi i wnętrz. Opowiedziała też dzieciom za jakie sprawy odpowiada w Wałbrzychu wiceprezydent, co dokładnie oznaczają sprawy z zakresu edukacji, zdrowia i kultury.
Za rysunki były pyszne cukierki i rzeczowa rozmowa m.in. o tym, że na ul. Daszyńskiego by się przydało choćby niewielkie boisko, bo w wakacje nie ma tu za bardzo gdzie pokopać piłkę. Dwoje mieszkańców Białego Kamienia wyraziło nadzieję, że w przyszłości zostaną prezydentem Wałbrzycha, a reszta chętnie fotografowała się w fotelu gospodarza odwiedzanego gabinetu.

W spotkaniu z młodymi mieszkańcami wzięła też udział sekretarz miasta - Joanna Stupułkowska, a także posłanka ziemi wałbrzyskiej - Agnieszka Kołacz - Leszczyńska. Jej biuro dzieci miały okazję zobaczyć nieco wcześniej i podczas wspólnego śniadania dowiedzieć się, co robi poseł i jak działa jego biuro. Pani sekretarz natomiast wyjaśniła gościom, jak się w urzędzie załatwia sprawy i nad co baczenie ma sekretarz.


Czy udzielą głosu?

Po wizycie u pani prezydent dzieci odwiedziły też salę obrad Rady Miejskiej, zasiadły na miejscach radnych. Maja zajęła miejsce przewodniczącej i udzielała głosu dzieciom, które wcieliły się w role radnych i innych uczestników sesji - opowiada Ryszard Nowak, radny Wałbrzycha i przewodniczący RWS Biały Kamień Konradów. Radny od lat organizuje dla mieszkańców swojej dzielnicy nieodpłatne zajęcia wakacyjne i dba o to, by w każde wakacje atrakcji nie zabrakło. W wycieczce do Ratusza młodym wałbrzyszanom towarzyszyła opiekun Monika Bunk oraz wolontariuszki Ewa Winnicka i Agnieszka Kazimierczak. - Zajęcia odbywają się w godzinach 10 - 14 od poniedziałku do piątku, obecnie bierze w nich udział piętnaścioro dzieci, wciąż można jeszcze młodego człowieka do grupy dopisać w naszym RWS-ie. W kolejnych dniach planujemy wyprawę na pływalnię w Aqua Zdroju, wizytę w kinie, jazdę konną w Szczawnie-Zdroju, a także wycieczkę po okolicy i lody oraz gofry. Wszystko nieodpłatnie - zaznacza Nowak i dziękuje wolontariuszom za pomoc i ogromne wsparcie ze strony sponsorów oraz przyjaciół dzielnicy, którzy tak chętnie pomagają ubarwić wakacyjny odpoczynek młodych podopiecznych.

Dzieci mają opiekę i ciekawe zajęcia. Zawsze są też jakieś zawody z rywalizacją, zajęcia rozwijające, spacery na świeżym powietrzu i wiele innych propozycji. Nie brakuje też pogadanek o bezpieczeństwie. - Planujemy też odwiedzić wałbrzyską straż miejską, może też uda się zorganizować jakieś działania z naszą policją - dodaje radny.  

Zobacz też:
Dzień Dziecka Biały Kamień: Wsparli Dorotkę, pomóż i Ty! [FOTO]
Wałbrzych: Ruszyły warsztaty ekologiczne z niespodziankami [FOTO]
Biały Kamień: Spotkanie Wielkanocne z podziękowaniem [FOTO]
Biały Kamień: Dzień Kobiet na słodko i patriotycznie (FOTO)
Biały Kamień: Trwają ferie z RWS - wciąż można przyłączyć się!

Polecamy:
BRYLANT ZA 45 LAT PRACY NA RZECZ PACJENTÓW
BRYLANTOWE SERCE ZOSTAWILI W PRZYCHODNI [FOTO]
BIAŁY KAMIEŃ WIGILIA 2018 - SERCA I PODZIĘKOWANIA [FOTO]

KWIATY, SŁODYCZE I RAJSTOPY W DZIEŃ KOBIET [FOTO]
ZAKOŃCZENIE FERII Z WOLONTARIUSZAMI
Wigilia 2016 na Białym Kamieniu: WRĘCZONE ZŁOTE SERDUSZKA [ZDJĘCIA]

RYSZARD NOWAK NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU

FERIE NA BIAŁYM KAMIENIU
ULICA KĄTOWA JUŻ/WRESZCIE GOTOWA
BIAŁY KAMIEŃ MA TRZY UPIĘKSZONE KLATKI SCHODOWE
MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ BIAŁY KAMIEŃ
WIGILIA NA BIAŁYM KAMIENIU; ZŁOTE SERDUSZKA ROZDANE


Elżbieta Węgrzyn