Trwają ferie z atrakcjami w RWS Biały Kamień - Konradów. Wciąż można dopisać swoją pociechę do atrakcyjnych, nieodpłatnych zajęć prowadzonych od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych przez całe ferie.

Zajęcia feryjne dla młodych mieszkańców Białego Kamienia i Konradowa prowadzone są już od ponad dwudziestu lat. Organizuje je RWS wspierany przez zaprzyjaźnione instytucje i rodziców. - Co roku urządzamy nieodpłatne ferie i wakacje dla młodych mieszkańców. Obecnie spotkania feryjne rozpoczęły się w poniedziałek 28 stycznia i potrwają do 8 lutego, przygotowaliśmy na nie wiele różnorodnych atrakcji - mówi Ryszard Nowak, radny RM w Wałbrzychu i przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów. Zajęcia przygotowano dla grupy 20 dzieci w wieku 6 - 14 lat i odbywają się w godz. 10 - 14. - Są jeszcze wolne miejsca, gdyby któraś mamusia zdecydowała się zapisać swoją pociechę, to zapraszamy. W gronie równolatków jest ciekawiej i zabawniej - zachęca radny.
Organizator ferii pozyskał od zaprzyjaźnionych instytucji m.in. zaproszenia do kina i po nim na jedzenie w jednej z restauracji w galerii handlowej, zaproszenie na jazdę konną w Dworzysku (jego przedstawiciele fundują taką niespodziankę dzieciom już od 10 lat), nie brak też spacerów i innych ciekawych atrakcji. - Można ciekawie spędzić czas w swojej dzielnicy wystarczy skupić dzieci chętne i zainteresowane zabawą oraz ludzi dobrej woli, który zechcą wypoczynek młodych mieszkańców wesprzeć - podsumowuje Ryszard Nowak.


Co za nimi, co przed nimi

Zajęcia wolnego od szkoły czasu rozpoczęto ciekawymi animacjami z Izabelą Cieślik i Karolandią, a we środę dzieci z opiekunami przespacerowały się do szczwieńskiego Dworzyska, gdzie poznały mieszkające tam konie i kuce. Zapoznanie się skończyło się pierwszymi przygodami w siodle. Było sporo radości. W opiece nad młodymi wycieczkowiczami pomogły mamy Agnieszka Kazimierczak i Monika Bejczak, a także pani Ewa Winnicka z rady. Środowy poranek będzie dla młodych mieszkańców Białego Kamienia pamiętnym przeżyciem. Dodatkowo, Dworzysko poczęstowało spacerowiczów pyszną herbatą z cytryną. Codziennie jest też słodko, bo uczestnicy ferii każdego dnia otrzymują na dobry humor od radnego tabliczkę gorzkiej czekolady.

Na kolejne dni zaplanowano również zajęcia rozwijające edukacyjnie, m.in. spotkanie z przedstawicielem Policji, Sanepidu, Straży Miejskiej, a także biblioteki na Białym Kamieniu i RCKiK w Wałbrzychu. Młodzi mieszkańcy dowiedzieli się się m.in. jak dbać o higienę, jak dbać o pożyczone książki, poznają też jak bezpiecznie spędzać czas i jak zostać krwiodawcą. Przy okazji wypraw autobusem dzieci poznają zasady grzeczności - ustępują miejsca starszym.  
- Mamy też zajęcia muzyczne, plastyczne oraz sportowe - a piłkarzyki i tenis zapewnia Marcin Nowak. Nad całością działań czuwam ja. Na zakończenie ferii będą dyplomy, medale i nagrody książkowe zakupione przez panią posłankę Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską - zaznacza Nowak.

Rada składa podziękowania wszystkim opiekunom i sponsorom szczególne podziękowania. Dzięki ich wsparciu dzieci z Białego Kamienia mają udane ferie.


Elżbieta Węgrzyn
fot. RWS Biały Kamień-Konradów