Odchodzą w ciszy i samotności. Smutne to interwencje, jednak potrzebne.

Piaskowa Góra

Mieszkanka ul. Gajcego na Piaskowej Górze leżała na podłodze swojego mieszkania. Rodzina starszej pani nie miała kluczy, mogła tylko przez okno obserwować nieprzytomną krewną. W piątek, 30 sierpnia o godz. 11.32 - takie zgłoszenie odebrały służby. Wezwano pogotowie, policję i strażaków. Przybyły na miejsce dwa zastępy strażackie dostały się do zamkniętego mieszkania przez okno i od wewnątrz otwarto mieszkanie. Niestety, na udzielanie pomocy było już za późno. Lekarz stwierdził zgon starszej pani.


Podzamcze


W niedzielę, 1 wrześnie po godz. 12.30 strażacy zostali wezwani też na ul. Grodzką przez sąsiadkę 72-letniej seniorki. Kobieta nie widziała swojej znajomej z klatki od trzech dni, a w jej zamkniętym mieszkaniu na parterze był pies, który bardzo hałasował. Strażacy przyjechali z drabiną i dostali się do zamkniętego mieszkania przez balkon. Ratownicy otworzyli drzwi lekarzowi, strażnikom miejskim oraz policji. Lekarz stwierdził zgon starszej pani, a strażnicy miejscy zaopiekowali się jej psem.
   

Osoby starsze, samotne i schorowane często ulegają wypadkom we własnych mieszkaniach i mają problem z wezwaniem pomocy. Dzięki czujności sąsiadów, opiekunek i rodziny w wielu przypadkach udaje się tym osobom pomóc i przywrócić do sprawności. Czasem na pomoc jest zbyt późno, ale powodowana troską sąsiedzka czujność zawsze jest w cenie.


Podobnych przypadków nie brakuje:
Piaskowa Góra / Śródmieście: Jemu pomogli, jej już nie zdążyli

Piaskowa Góra: Sąsiedzi zareagowali szybko, ale już nie żyła
Wałbrzych i region: Tu płonące ubrania, tam otwarcie mieszkania
Biały Kamień: na ratunek było już za późno
Straż Wałbrzych: Nie otwierał, bo już nie żył

Wałbrzych: Dwie śmierci i jeden ratunek na osiedlach
Wałbrzych i region: Zostali razem... do końca
Wałbrzych region: Umarli w samotności
Weekend z otwarciami mieszkań - trzy osoby nie żyją
Wałbrzych i Jedlina: Jego nie można było uratować, a jej pomogli
Śmierć na Sobięcinie i trzej lokatorzy w tarapatach


W skrajnych przypadkach dochodzi do tragedii...
Wałbrzych: Makabra na Nowym Mieście [FOTO]

oprac. ELW
fot. ilustracyjne JK