Już w najbliższych tygodniach w ruchliwej części Sobięcina pojawi się nowe przejście dla pieszych.

- Wystąpiłem do pana prezydenta Miasta Wałbrzycha z wnioskiem o utworzenie nowego przejścia dla pieszych w ciągu ul. Karkonoskiej. Wniosek zaopiniowano pozytywnie. Dziękuję w imieniu mieszkańców - informował w ostatnich dniach Marek Dolat, radny Rady Miejskiej Wałbrzycha. Jak zaznacza przedstawiciel dzielnicy Sobięcin, mieszkańcy zgłaszali kłopoty z bezpiecznym przejściem przez tę ulicę powyżej skrzyżowania z ul. 1 Maja od likwidacji jednego z dawnych przejść dla pieszych. Szczególnie brak przejścia odczuwały osoby odwiedzające lokalny ośrodek zdrowia. 

Na wniosek mieszkańców, po konsultacji z ekspertami od oznakowania i ruchu drogowego wyznaczono miejsce, w którym nowe przejście dla pieszych na drodze 3397D może powstać, mowa o okolicy posesji przy ul. Karkonoskiej 4b. - Przejście powstanie w najbliższych tygodniach, jego wykonanie jest niezależne od prac remontowych ul. 1 Maja i skrzyżowania z ul. Sportową i Karkonoską - zaznacza Dolat. 
Mieszkańcy Sobięcina w ostatnich miesiącach sygnalizowali przedstawicielowi w Radzie Miejskiej m.in. problemy z bezpiecznym przekraczaniem wąskiej ul. Kresowej. Sporo spraw dotyczących bezpieczeństwa w dzielnicy udało się już załatwić m.in. zamontować lustro przy ul. Krasickiego, ustalić zmianę organizacji ruchu w ramach drogi przeciwpożarowej w okolicy III LO przy ul. Jordana, a także samo oświetlenie tej biegnącej przez park ulicy. Uzgodniona została również kwestia zatoczki autobusowej przy ul. Kuźnickiej - Sztygarskiej.

Polecamy:
Wałbrzych: Na ul. 1 Maja utrudnienia. Będą większe [FOTO]