Wałbrzyska policja w nowym roku będzie mieć do dyspozycji nowe auta. Znamy szczegóły.


Jak informuje Agnieszka Głowacka-Kijek z zespołu prasowego KMP Wałbrzych, 4 stycznia o godz. 13:00 na placu komendy miejskiej odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych nieoznakowanych radiowozów. Nowe pojazdy służbowe zostały zakupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów terytorialnych Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.Trzy auta marki Kia Ceed wyposażone są w silnik diesla o pojemności 1.6 l i mocy 141 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu wyniósł 94 980 złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu każdego pojazdu. Prezydent Wałbrzycha na zakup samochodów policyjnych przeznaczył 47 500 złotych. Starosta powiatu wałbrzyskiego przekazał na ten cel 32 000 złotych. Natomiast po 16 000 złotych przekazały gminy Szczawno Zdrój, Czarny Bór, Mieroszów i Stare Bogaczowice.

 Nowe nieoznakowane radiowozy będą służyć policjantom z wałbrzyskiej komendy oraz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a także funkcjonariuszom z Boguszowa-Gorc, a patrolować będą teren naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego.

Dodatkowo podczas uroczystości symbolicznie zostały przekazane kluczki do pojazdu o napędzie elektrycznym marki Hyundai, który już wcześniej trafił do policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Zakup tego nowoczesnego i ekologicznego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%. Pisaliśmy o nim: PIERWSZY ELEKTRYCZNY RADIOWÓZ WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU (FOTO).


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych Wałbrzycha i powiatu oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Auta poświęcił proboszcz ks. kanonik Jacek Biernacki – kapelan wałbrzyskich policjantów.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za nowe radiowozy podkreślając, że służyć one będą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego i pozwolą policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.


Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: STRAŻ MIEJSKA MA NOWY SAMOCHÓD (FOTO)
4 NOWE RADIOWOZY W WAŁBRZYCHU I GMINACH POWIATU (FOTO)
29 NOWYCH SAMOCHODÓW DLA DROGÓWKI [FOTO]
WAŁBRZYSKA POLICJA ODEBRAŁA NOWE SAMOCHODY (ZDJĘCIA)
WIĘCEJ NOWYCH RADIOWOZÓW
NOWY RADIOWÓZ WAŁBRZYSKIEJ DROGÓWKI
GDZIE SPOTKAMY NOWE RADIOWOZY?
NOWE RADIOWOZY DLA NOWEJ SPECJALNEJ GRUPY POLICYJNEJ SPEED (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: NOWY RADIOWÓZ JUŻ WYJEŻDŻA NA PATROL
WAŁBRZYCH I REGION: TYMI TRZEMA WOZAMI BĘDĄ ŚCIGAĆ (FOTO)
POLICJA: NOWE RADIOWOZY BĘDĄ JEŹDZIĆ ULICAMI MIAST. ILE U NAS?Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych