Wkrótce dożynki i Dolnośląskie 15. Święto Pieroga w Czarnym Borze. Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursie kulinarnym organizowanym podczas tej imprezy mogą startować nie tylko profesjonalni kucharze, ale też amatorzy, instytucje i organizacje.

Gmina Czarny Bór po raz 15 jest organizatorem znanego w regionie Konkursu Kulinarnego „Dolnośląskie Święto Pieroga”. Pierogowe szaleństwa kulinarne odbędą się podczas Gminnych Dożynek, organizowanych 1 września 2018 r. na stadionie w Czarnym Borze. Jest to największa tego typu impreza w regionie i cieszy się tak dużym powodzeniem, że co roku odwiedza nas setki ludzi z całego Dolnego Śląska.

Każdy podmiot startujący w konkursie ma możliwość nie tylko zaprezentowania umiejętności kulinarnych swojej instytucji, ale również sprzedaży pierogów. Rywalizacja toczyć się będzie, jak co roku, w trzech kategoriach: Amatorzy, Instytucje i Organizacje oraz Kucharze Profesjonaliści. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

W roku ubiegłym duża ilość odwiedzających i kupujących sprawiła, że na prawie wszystkich stoiskach zabrakło przygotowanych przez uczestników pierogów.

Jeżeli lubicie lepić pierogi lub jesteście restauracją produkującą między innymi wyroby pierogowe to zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym. W zamian czekają nie tylko cenne nagrody finansowe, ale również możliwość sprzedaży swoich pierogów podczas Dolnośląskiego Święta Pierogowego.

Nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z przepisem na danie konkursowe należy dostarczyć do 28 sierpnia 2018 do Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43, lub na adres pierogi@czarny-bor.pl. Ekipę indywidualną można zgłosić w dniu Konkursu Kulinarnego w biurze zawodów w godzinach 10.00 -14.00.Tak bawili się uczestnicy poprzednich edycji kulinarnej rywalizacji:
TYSIĄCE PIEROGÓW I DOŻYNKI W CZARNYM BORZE [FOTO]
TRZYNASTE ŚWIĘTO PIEROGA BEZ PECHA [FOTO]

oprac. ELW
fot. Magdalena Sakowska