Zakupy w PDT, na ulicach trolejbusy, a do tego budowa Piaskowej Góry i hotelu Sudety. Po sieci krąży prawdziwy hit ukazujący Wałbrzych w zimie 1968 roku. Zapraszamy na wyprawę filmowym wehikułem czasu.


Kto pamięta zburzony w latach 90. pomnik na Al. Wyzwolenia stojący naprzeciw Górniczego Domu Kultury, trolejbusy na ulicach i budowę hotelu Sudety? Jeśli wspominacie ten okres z łezką w oku, z pewnością chętnie obejrzycie 6-minutowy czarno-biały film o Wałbrzychu w 1968 roku.

Jest zima, mieszkańcy miasta spieszą przez Rynek i ul. Słowackiego do PDT-u, ktoś odśnieża okolice sądu, po Al. Wyzwolenia mkną trolejbusy, Żuki i Nysy, a naprzeciw GDK stoi pomnik wybudowany tuż po wojnie... nie ten Trudu Górniczego, który powstał po transformacji. Na panoramie Śródmieścia widać znane i dziś charakterystyczne gmachy tej części miasta, ale detale różnią się znacząco od współczesności.


Trwa nerwowa krzątanina na placu budowy hotelu Sudety na Starym Zdroju. Budynek już stoi, ale jest w stanie surowym, przy nim zaś betoniarki. Obserwujemy też przystanki autobusowe w tej dzielnicy.
Na Piaskowej Górze na przystanku przy ul. Głównej przystają autobusy "ogórki". Znaczna część osiedla już gotowa, ale dźwigi nadal stoją, budowa jeszcze trwa, co widać po zabudowaniach pracowniczych na placu budowy. Podróż przez Śródmieście, Stary Zdrój i Piaskową Górę kończy się na ślizgawkach i jeździe na nartach. Tamtej zimy młodzi wałbrzyszanie spędzali czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy na seans:)A tu inne filmowe podróże po Wałbrzychu:
JAK WYGLĄDAŁY PRZED WOJNĄ WAŁBRZYCH I SZCZAWNO? [FILM]
PRZEJEDŹ WAŁBRZYCH MALUCHEM JAKIEŚ 25 LAT TEMU (FILM - 30 MINUT)oprac. ELW
fot. Kadry z filmu
film dostępny jest w mediach społecznościowych - https://www.facebook.com/bodeknaprawiacz.58/videos/953975151324243/ i na Dawny Walbrzych