Nadchodzi długo oczekiwana chwila dla mieszkańców Sobięcina - przekazanie placu budowy pod przebudowę ul. 1 Maja i Zachodniej. Znany jest też odcinek, który wykonawca wykona jako pierwszy. A zatem kierowcy, jak mawiał gen. Wieniawa-Długoszowski - "skończyły się żarty, zaczęły się schody".

Prace w terenie zacząć czas

Na ten moment mieszkańcy Sobięcina czekali od dawna obserwując pogarszający się stan ulicy 1 Maja i Zachodniej w Wałbrzychu. Mamy dla nich dobre wieści. 8 czerwca 2021 oficjalnie zakończył się etap projektowy sobięcińskiego fragmentu Trasy Sudeckiej. Wykonawca uzbrojony w projekt oraz komplet uzgodnień i pozwoleń przechodzi do etapu przebudowy. - Na 22 czerwca wyznaczony jest termin przekazania placu budowy na fragmencie od ul. Karkonoskiej do Placu Darowskiej - zapowiada Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Właśnie ten fragment arterii Sobięcina będzie remontowany jako pierwszy.
Nasz rozmówca zaznacza, że działanie to wiąże się z takim wyzwaniem jak przeniesienie kanału Sobięcinki płynącej pod warstwami drogowymi. Mieszkańcy miasta doskonale pamiętają ubiegłoroczne prace na budowie obwodnicy zachodniej związane z tworzeniem nowego biegu dla potoku Szczawnik.

Przypominamy, że na ul. 1 Maja i Zachodniej trwają intensywne prace sieciowe, w ostatnich miesiącach kierowcom szczególnie dały się we znaki utrudnienia związane z przebudową sieci wodociągowej - ruch wahadłowy oraz czasowe zamknięcie skrzyżowania z ul. II Armii.  Czeka nas trudny rok

Zadanie "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 367 – obwodnicy Sobięcina w Wałbrzychu ("Droga Sudecka")" to największa poza obwodnicą Wałbrzycha inwestycja drogowa miasta w 2021 roku. To też najbardziej wyczekiwany remont drogi tej części miasta. Przebudowa odbywa się w formuje "zaprojektuj - wybuduj", jej wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc.
Remont ul. 1 Maja i Zachodniej wraz ze skrzyżowaniami z ul. Karkonoską i II Armii ma być wykonany do 31 sierpnia 2022 r. Prace mają kosztować 41 294 441,9 zł. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014 2020 kwotą 35,1 mln zł, a także kwotą 3,782 mln z budżetu państwa, czyli łączne dofinansowanie wynosi 38,882 mln zł, natomiast pozostałe ok. 5% wartości inwestycji - 2,4 mln zł pochodzić ma z budżetu Wałbrzycha. Trasa Sudecka na terenie Wałbrzycha - ul. 1 Maja i Zachodnia:
Wałbrzych: 1 Maja - II Armii - utrudnienia i objazdy [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Na ul. 1 Maja utrudnienia. Będą większe [FOTO]
Wałbrzych: Miasto zapomniało o remoncie ul. 1 Maja i Zachodniej?
Kanał Sobięcinki czyszczony i do przebudowy z ul. 1 Maja [FOTO]
Wałbrzych: Ul. 1 Maja - który odcinek pierwszy do remontu?  
Wałbrzych: Sobięcin doczekał się remontu ul. 1 Maja i Zachodniej! [FOTO]
WAŁBRZYCH: REMONT 1 MAJA I ZACHODNIEJ - WYKONAWCA WYŁONIONY
REMONT UL. 1 MAJA I ZACHODNIEJ NIE JEST ZAGROŻONY
POŻEGNANIE Z UL. 1 MAJA I OBWODNICĄ BOGUSZOWA?
TRASA SUDECKA: SĄ OFERTY I DWA ETAPYInne remonty trwające i projektowane:


Ul. Limanowskiego - przygotowanie
Śródmieście: Uwaga, będą utrudnienia na dwóch ulicach!


Remonty ulic, b
udowy dróg trwające
:

Trwający remont - Plac ul. Rycerska - Limanowskiego - Kilińskiego
Wałbrzych: nowa przestrzeń w centrum nabiera kształtu (FOTO)Elżbieta Węgrzyn