Dużo jednostek sprzętowych pracuje na placu budowy na ul. Niepodległości pomiędzy ul. Sikorskiego i Kaszubską. Wykonawca prowadzi głębokie wykopy. Zobaczcie zdjęcia z obszaru objętego pracami.


- Wraz z poprawą pogody na nasze budowy wraca wysiłek, aktywność, po prostu wracają firmy budowlane, które realizują nasze projekty - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Jedną z takich inwestycji jest rozpoczęty latem 2020 roku remont ok. 300 metrów ul. Niepodległości w Wałbrzychu wraz z wymianą wszystkich sieci. Na początku grudnia drogowcy ukończyli jeden pas jezdni i przenieśli się na drugi jednocześnie przenosząc ruch na wykonany pas, a w związku z lutową odwilżą prace ziemne i sieciowe trwają w najlepsze. Choć w wykonywanym obecnie pasie drogowym, zgodnie z zapowiedzią przedstawiciela Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, zlokalizowana jest mniejsza liczba przyłączy, więc prace sieciowców będą miały mniejszy zasięg niż podczas działań jesiennych (Wałbrzych: Ul. Niepodległości - wkrótce przeprowadzka [FOTO]), to głębokość wykopów pokazuje jakich zabiegów wymaga gruntowna przebudowa drogi.
Poza pracami stricte drogowymi i sieciowymi zaplanowana jest też budowa chodników, przebudowa istniejącej zatoki autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Kaszubską, budowa i przebudowa oświetlania drogowego, nasadzenia zieleni, a także montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci).
Działania remontowe wykonywane przez firmę Zbigniewa Wysoczańskiego PPHU Drog-Ziem Zbigniew Wysoczański ze Stanowic k. Strzegomia kosztują wynosi 2 063 576,93 zł. Łącznie z projektem oraz kosztami inwestorskimi - 2 253 315 zł. Działania remontowe powinny zostać zakończone w kwietniu 2021.O inwestycji pisaliśmy:

Wałbrzych: Remonty dróg nie ominą Podgórza. Co w planach?


Inne remonty ulic:

Budowy dróg trwające

Ul. Dunikowskiego
Piaskowa Góra: co z remontem ul. Dunikowskiego? (FOTO)
Co się dzieje na Dunikowskiego oraz Nałkowskiej i Hirszfelda (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: NAŁKOWSKIEJ I DUNIKOWSKIEGO CAŁKIEM INNE (FOTO)Trasa Sudecka na terenie Wałbrzycha - ul. 1 Maja i Zachodnia:
Wałbrzych: Na ul. 1 Maja utrudnienia. Będą większe [FOTO]
Wałbrzych: Miasto zapomniało o remoncie ul. 1 Maja i Zachodniej?
Kanał Sobięcinki czyszczony i do przebudowy z ul. 1 Maja [FOTO]
Wałbrzych: Ul. 1 Maja - który odcinek pierwszy do remontu?  
Wałbrzych: Sobięcin doczekał się remontu ul. 1 Maja i Zachodniej! [FOTO]
WAŁBRZYCH: REMONT 1 MAJA I ZACHODNIEJ - WYKONAWCA WYŁONIONY
REMONT UL. 1 MAJA I ZACHODNIEJ NIE JEST ZAGROŻONY
POŻEGNANIE Z UL. 1 MAJA I OBWODNICĄ BOGUSZOWA?
TRASA SUDECKA: SĄ OFERTY I DWA ETAPYPlany na 2021 rok
Wałbrzych: Nadchodzą przebudowy dróg, placów i skrzyżowań 2021

Elżbieta Węgrzyn