W środę 15 stycznia rusza zapowiadana przebudowa jednej z większych ulic na Piaskowej Górze. Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu?


Na ulicy Dunikowskiego wycięto już drzewa i powieszono informacje o nowej organizacji ruchu obowiązującej od środy 15 stycznia, kiedy to ruszają tam prace. Od poranka tego dnia będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ulicy Długiej i zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na zatokach parkingowych i chodnikach na odcinku od ul. Długiej do wjazdu do garaży. Trzeba będzie znaleźć nowe miejsce dla sporej ilości aut.Przypominamy, że we wrześniu Wałbrzych uzyskał z Ministerstwa Infrastruktury w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie do trzech projektów remontowo-budowlanych. W październiku i listopadzie przeprowadzono postępowania przetargowe, w których wyłoniono firmy wykonawcze.

Są to odpowiednio dla poszczególnych zadań: 

 - przebudowa ul. Nałkowskiej - Hirszfelda II etap - 0,540 km - realizacja: IX 2019 - VIII 2020 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 2 787 394,00 zł; wyłoniony wykonawca Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc - koszt prac 6 724 382,46 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

- budowa ul. Długosza - 0,470 km, okres realizacji: XI 2019 - XI 2020 - dofinansowanie z FDS 80%, czyli 1 771 016,07 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 1 788 368,53 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.

- i ul. Dunikowskiego - 0,737 km - okres realizacji: IX 2019 - VI 2021 - dofinansowanie z FDS 50%, czyli 4 474 267,00 zł; wyłoniony w przetargu wykonawca Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. ze Świdnicy - koszt prac 7 478 602,75 zł + koszt nadzoru inwestorskiego.Jak mówił Andrzej Piękny, specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, prace rozpoczną się od rozbiórki nawierzchni i przebudowy sieci. Najwięcej prac na ul. Nałkowskiej, Dunikowskiego i na Długosza będą mieć wodociągi, gazownia większość działań ma już za sobą, ponieważ wykonała je wcześniej (PIASKOWA GÓRA: PRACE NA UL. DUNIKOWSKIEGO. CZY TO REMONT ULICY?).Prace na ul. Dunikowskiego zostały podzielone na dwa etapy, pierwsze działania mają obejmować odcinek od ul. Długiej do ul. Miłosza (była Duracza) łącznie ze skrzyżowaniem. Etap drugi, który nastąpi później obejmuje fragment ul. Dunikowskiego od skrzyżowania z ul. Miłosza do ul. Broniewskiego.

Czytaj też:
PIASKOWA GÓRA BĘDZIE WIELKIM PLACEM BUDOWY
Wałbrzych: Ulica Długosza do remontu [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Remont Nałkowskiej i Hirszfelda - ruszyły procedury
Wałbrzych: Wykonawca przebudowy ul. Dunikowskiego poszukiwany

Jest dofinansowanie remontu ul. Dunikowskiego i Nałkowskiej


Elżbieta Węgrzyn, Magdalena Sakowska
Foto: Magdalena Sakowska