Od dnia 19 kwietnia 2021 dzieci mogą korzystać z nowo powstałego Żłobka Miejskiego nr 1 w Boguszowie-Gorcach przy ul. Waryńskiego 10. Rodzice, którzy jeszcze nie zapisali swoich pociech, nadal mogą to zrobić – zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Żłobek działa i wciąż czeka na maluchy

Przypominamy, że żłobek powstał w części budynku dawnej szkoły gimnazjalnej zaadoptowanej dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 419 000 zł otrzymanego z ministerialnego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2020. Dzięki realizowanemu w roku 2020 I etapowi inwestycji wyremontowano i przystosowano na potrzeby żłobka przyziemia i parter w części głównej budynku, gdzie zostaną utworzone 43 miejsca żłobkowe. W ramach prac powstały kuchnia, pomieszczenia do obróbki jedzenia, szatnia, sala zabaw oraz pomieszczenia do leżakowania. W ramach przebudowy powstał też szyb windowy i zamontowano dźwig, wykonano też przebudowę schodów zewnętrznych do budynku oraz wybudowano pochylnię dla niepełnosprawnych.

Dzienna stawka żywieniowa w żłobku kosztuje 7 zł, a stawka za godzinę rzeczywistego pobytu dziecka w placówce to wydatek 1,5 zł. Jak udało nam się ustalić, w przypadku zapisania do placówki dwojga dzieci z jednej rodziny możliwe jest wnioskowanie o 50% zniżkę za pobyt drugiego malucha w placówce. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, kolejni rodzice nadal przynoszą swoje aplikacje. Pierwszeństwo naborowe mają młodzi mieszkańcy Boguszowa-Gorc, ale zainteresowani rodzice z innych gmin mogą też kontaktować się w sprawie przyjęcia. Aby uzyskać więcej szczegółów lub dokonać zgłoszenia, należy pisać na adres e-mail: zlobek.boguszow@gmail.com lub dzwonić pod numer telefonu 530 275 747.
Większy żłobek i przenosiny przedszkola

W ostatnich dniach Krzysztof Kumorek p.f. burmistrza Boguszowa-Gorc podpisał umowę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało naszej gminie dofinansowanie w wysokości 918 720,00 zł na kolejny etap adaptacji części budynku byłego Gimnazjum nr 1 na Żłobek Miejski.
Obecnie trwają przygotowania do procedury przetargowej oraz aktualizowany jest harmonogram rzeczowo-finansowy. Docelowo żłobek będzie dysponował 72 miejscami w tym: 43 utworzonymi dzięki dofinansowaniu w ramach „MALUCH+” 2020 oraz 29 w ramach „MALUCH+” 2021. Pisaliśmy na ten temat - Boguszów-Gorce: Żłobek Miejski powiększy się
Co więcej, kolejna część gmachu będzie zaadaptowana na potrzeby boguszowskiego przedszkola i po remoncie kolejnego piętra przeniesione tu zostanie przedszkole z ul. Kolejowej. Inwestycja ta ma się rozpocząć w tym roku, obecnie aktualizowana jest dokumentacja projektowa remontu i wkrótce ruszy postępowanie przetargowe.


Szczegóły dotyczące planów odnośnie budynku byłego gimnazjum oraz jego historia
Ona poprowadzi pierwszy w Boguszowie Żłobek Miejski
Boguszów-Gorce: Pierwszy miejski żłobek czeka na Twojego malucha [FOTO]
Boguszów-Gorce: W żłobku prace już na ukończeniu [ZDJĘCIA]
Boguszów-Gorce: Trwają prace w przyszłym żłobku [ZDJĘCIA]

Boguszów-Gorce: Coraz bliżej do miejskiego żłobka
Pierwszy żłobek w mieście - jest dofinansowanie! [WIZUALIZACJE]
Trwa wojna o gimnazjum w Boguszowie

Polecamy też: PSP nr 6 w Kuźnicach: Szkoła w żałobie, ale z nowym patronem


oprac. ELW
fot. użyczone przez UM Boguszów-Gorce