W marcu skończył się nabór na pierwsze 43 miejsca w żłobku w Boguszowie, bazę miejsc żłobkowych gmina powiększy. Właśnie podpisano w tej sprawie umowę.

- 14 kwietnia Krzysztof Kumorek p.f. burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc podpisał umowę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 - informuje gmina.Parter budynku byłego gimnazjum przy ul. Waryńskiego 10 zaadaptowano na żłobek w 2020 roku. Prace remontowe finansowane z funduszy miejskich i ministerialnych (dofinansowanie  1,419 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+” 2020) ukończono, placówkę wyposażono w niezbędne sprzęty, instytucja zyskała kierownictwo i w naborze na przełomie lutego i marca nastąpił nabór. Maluchy zgłoszone w naborze, które zostały przyjęte będą w placówce spędzać czas do 31 sierpnia 2021.

- Przygotowano miejsce na 43 dzieci, ale w październiku złożyliśmy wniosek o możliwość skorzystania z drugiego etapu "MALUCHA+". Docelowo planujemy bowiem uruchomić w przyszłości kolejnych 29 miejsc, co daje łącznie 72 miejsca dla dzieci - informowała jesienią pani Agnieszka Zdeb, dyrektor Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach. To właśnie na te 29 nowych miejsc przeznaczone są nowe środki pozyskane z "MALUCHA+" 2021. Jak informuje Ratusz, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało gminie dofinansowanie w wysokości 918 720 zł na kolejny etap adaptacji części budynku po Gimnazjum nr 1.
Obecnie trwają przygotowania do procedury przetargowej oraz aktualizowany jest harmonogram rzeczowo-finansowy.


Szczegóły dotyczące planów odnośnie budynku byłego gimnazjum oraz jego historia
Ona poprowadzi pierwszy w Boguszowie Żłobek Miejski
Boguszów-Gorce: Pierwszy miejski żłobek czeka na Twojego malucha [FOTO]
Boguszów-Gorce: W żłobku prace już na ukończeniu [ZDJĘCIA]
Boguszów-Gorce: Trwają prace w przyszłym żłobku [ZDJĘCIA]

Boguszów-Gorce: Coraz bliżej do miejskiego żłobka
Pierwszy żłobek w mieście - jest dofinansowanie! [WIZUALIZACJE]
Trwa wojna o gimnazjum w Boguszowie

Polecamy też: PSP nr 6 w Kuźnicach: Szkoła w żałobie, ale z nowym patronem

oprac. ELW
fot. użyczone, i fot. Elżbieta Węgrzyn