Choć działań remontowych w byłym gimnazjum przy ul. Waryńskiego nie widać poza terenem tej posesji, to na placu budowy sporo się dzieje. Jakie prace już wykonano, co zaplanowano na najbliższe tygodnie? Zobaczcie zdjęcia.


Gdy ostatni raz pisaliśmy na temat inwestycji pn. Adaptacja części budynku po byłym Publicznym Gimnazjum Nr 1 przy ul. Waryńskiego 10 na Żłobek Miejski Nr 1 w Boguszowie-Gorcach gmina właśnie wyłoniła wykonawcę tego zadania.Minęła wiosna i prace na terenie byłego gimnazjum są już mocno zaawansowane choć mało widoczne z zewnątrz. Najwięcej dzieje się bowiem na parterze i w części piwnicznej. - Postawione są nowe ścianki działowe, co wiąże się z wykonaniem nowego układu pomieszczeń. Wzmacniane są i wygładzane ściany, wymieniane i poprawiane są również instalacje w pomieszczeniach i sanitariatach. Trwają też prace dotyczące przygotowania szybu windowego na wszystkie kondygnacje - wyjaśnia Katarzyna Majzner z
wydziału inwestycji miejskich UM w Boguszowie-Gorcach. Szyb ten jest niezbędny m.in. na potrzeby wydawania posiłków dzieciom.Przy budynku zaplanowano również pracę geologa w związku z koniecznością wskazania odpowiedniego terenu pod plac zabaw. - Na zewnątrz zadbano o sieci, pozostały jeszcze działania dotyczące hydrantów. Prace trwają również na podjeździe. Po wskazaniu terenu pod plac zabaw tam również zaczną się prace - dodaje przedstawicielka Ratusza.Przypominamy, że w drugiej połowie stycznia miasto Boguszów-Gorce pozyskało 1,419 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+” 2020. Wsparcie to zostało przeznaczone na adaptację pomieszczeń po byłym gimnazjum na potrzeby żłobka. W postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę prac - firmę JRD GB sp. z o.o. z Wałbrzycha, prace wyceniono na 1 848 336,27 zł. Zakres prac znajdziecie - Boguszów-Gorce: Coraz bliżej do miejskiego żłobka. Zgodnie z planem mają być zakończone do 9 października 2020 roku.

Elżbieta Węgrzyn
fot. Elżbieta Węgrzyn, UM Boguszów-Gorce