| Źródło: UM Boguszów-Gorce

Skomentuj jako pierwszy!

Boguszów-Gorce: Pierwszy miejski żłobek czeka na Twojego malucha [FOTO]

Pierwszy miejski żłobek w Boguszowie już powołany - ma osobowość prawną, dyrekcję i w najbliższych dniach rusza nabór maluchów, które będą przebywać w placówce od 1 kwietnia.
Miejski żłobek - wiele się zmieniło

Gdy w połowie listopada 2020 pisaliśmy o powstającym pierwszym boguszowskim żłobku, wówczas firma przystosowująca pomieszczenia w byłym gimnazjum przy ul. Waryńskiego w Boguszowie właśnie wykonywała ostatnie prace wykończeniowe - Boguszów-Gorce: W żłobku prace już na ukończeniu [ZDJĘCIA]

- Przygotowano miejsce na 43 dzieci, ale w październiku złożyliśmy wniosek o możliwość skorzystania z drugiego etapu "MALUCHA+". Docelowo planujemy bowiem uruchomić w przyszłości kolejnych 29 miejsc, co daje łącznie 72 miejsca dla dzieci - wyjaśniała wówczas Agnieszka Zdeb, dyrektor Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach. Środki na powiększenie placówki pozyskano, wnętrza remontowanych pomieszczeń wyposażono w atestowane meble i uruchomiono procedury mające na celu powołanie nowej jednostki gminnej. Żłobek powołano na grudniowej sesji, ogłoszono też nabór na stanowisko dyrektora, co otwierało procedury zatrudnienia personelu żłobka i nabór maluchów, które będą spędzać w nim czas. Nabór na stanowisko dyrektora Żłobka Miejskiego nr 1 w Boguszowie-Gorcach odbył się w styczniu i zakończył się pozytywnie, wymagania pracodawcy spełniła pani Anna Kranc. Rusza nabór

Od 10 lutego 2021 roku rusza nabór do Żłobka Miejskiego nr 1 w Boguszowie-Gorcach. Liczba przewidywanych miejsc w żłobku wynosi 43. Do żłobka przyjmowane są dzieci, które mają miejsce zamieszkania na terenie Gminy Boguszów-Gorce. Dziecko spoza miasta, może zostać przyjęte jeżeli po przeprowadzeniu rekrutacji, żłobek nadal posiadać będzie wolne miejsca.

Pierwszy nabór dokonywany jest na okres od 01.04.2021 r. do 31.08.2021 r. Wypełnione karty zgłoszenia wraz z załącznikami należy składać w terminie od 10.02.2021 r. do 18.03.2021 r. w siedzibie Żłobka przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach (parter – od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-15:00) lub w Sekretariacie Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach przy ul. Waryńskiego 10 (II piętro – od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 15:00).

Karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie - UM Boguszów Gorce.Przypominamy, że w drugiej połowie stycznia 2020 miasto Boguszów-Gorce pozyskało 1,419 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+” 2020. Wsparcie to zostało przeznaczone na adaptację pomieszczeń parteru budynku po byłym gimnazjum na potrzeby żłobka. W postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę prac - firmę JRD GB sp. z o.o. z Wałbrzycha, prace wyceniono na 1 848 336,27 zł. Zakres prac znajdziecie - Boguszów-Gorce: Coraz bliżej do miejskiego żłobka.
ELW
fot. UM Boguszów-Gorce, Elżbieta Węgrzyn

Publikacja:

Redakcja - Wałbrzych Dla Was

redakcja@walbrzychdlawas.info


Więcej od - Redakcja - Wałbrzych Dla Was

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?