Kadra kierownicza w boguszowskim Ratuszu i instytucjach miejskich zmienia się, coraz częściej po stanowiska kierownicze sięgają specjalistki płci pięknej. Ostatnio podczas konkursu wyłoniono szefową pierwszego w mieście Żłobka Miejskiego nr 1. Jakie kwalifikacje pani Anny Kranc doceniono i jakie są jej plany? Przypominamy też o trwającym naborze.

Nowi kierownicy i dyrektorzy

W ostatnich tygodniach pisaliśmy o powitaniu w boguszowskim Ratuszu pani Skarbnik - samorządowca z doświadczeniem i charyzmą - Kobieta na straży finansów w Boguszowie-Gorcach a także pani Sekretarz - Boguszów-Gorce: Jest nowy sekretarz, pora na specjalistę od inwestycji obydwie panie z charakterem i z dużym doświadczeniem pracy w samorządzie. Nowego dyrektora ma też Ośrodek Sportu i Rekreacji - został nim - pan Rafał Wiernicki - Dzikowiec: Stok, trasa biegowa i ramka ♥️ już czekają [ZDJĘCIA] .
Jednocześnie, miasto poszukiwało szefa dla nowo powołanej placówki edukacyjnej - Żłobka Samorządowego nr 1. W styczniu w naborze wyłoniono poszukiwanego specjalistę - to pani Anna Kranc. Pisaliśmy o tym - Boguszów-Gorce: Pierwszy miejski żłobek czeka na Twojego malucha [FOTO].

Teraz Ratusz zdradza, co przekonało komisję konkursową do kandydatury pani Anny. - Miło nam poinformować, że Dyrektorem Żłobka Miejskiego nr 1 w Boguszowie-Gorcach została pani Anna Kranc, która od urodzenia związana jest z naszym miastem.
Pani Ania od ponad 3 lat pracuje z dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Przedszkolu Niepublicznym „Fantazja” jako Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego, a następnie w szkole podstawowej jako Nauczyciel stażysta oraz jako Nauczyciel kontraktowy. Z własnej inicjatywy przygotowała i wdrożyła innowację pedagogiczną wspierającą rozwój czytelnictwa. W ten sposób udało się rozbudzić i rozwinąć u uczniów ciekawość literacką oraz aktywność czytelniczą - czytamy w informacji w mediach społecznościowych miasta.

Nowa szefowa żłobka dzieli się też swoimi planami oraz zamierzeniami: - Na stanowisku dyrektora żłobka chciałaby wprowadzić podobne usprawnienia — m.in. za pomocą specjalnych szkoleń dla opiekunów. Czynnie się dokształca biorąc udział w różnych szkoleniach i webinarach dotykających takich tematów jak: pozytywna dyscyplina, podstawy czytania sylabowego, wczesna diagnoza autyzmu. Ponadto wciąż studiuje nauczanie j. angielskiego w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej.


Żłobek czeka na maluchy

Przypominamy, że parter budynku byłego gimnazjum przy ul. Waryńskiego 10 zaadaptowano na żłobek w ostatnich miesiącach. Prace remontowe finansowane z funduszy miejskich i ministerialnych ukończono, placówkę wyposażono w niezbędne sprzęty, o czym 18 lutego przekonali się boguszowscy radni podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji Infrastruktury.
10 lutego 2021 roku ruszył nabór do boguszowskiego żłobka i potrwa do 18 marca. Na dzieci z Boguszowa-Gorc czeka 43 miejsc. Maluchy zgłoszone w naborze, które zostaną przyjęte będą w placówce spędzać czas od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2021. Rodzice wypełnione dokumenty zgłoszeniowe, które znajdą na stronie UM w Boguszowie-Gorcach powinni dostarczyć do siedziby Żłobka przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach (parter – od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-15:00) lub w Sekretariacie Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach przy ul. Waryńskiego 10 (II piętro – od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 15:00).


Szczegóły dotyczące planów odnośnie budynku byłego gimnazjum oraz jego historia
Boguszów-Gorce: Pierwszy miejski żłobek czeka na Twojego malucha [FOTO]
Boguszów-Gorce: W żłobku prace już na ukończeniu [ZDJĘCIA]
Boguszów-Gorce: Trwają prace w przyszłym żłobku [ZDJĘCIA]

Boguszów-Gorce: Coraz bliżej do miejskiego żłobka
Pierwszy żłobek w mieście - jest dofinansowanie! [WIZUALIZACJE]
Trwa wojna o gimnazjum w Boguszowie

Polecamy też: PSP nr 6 w Kuźnicach: Szkoła w żałobie, ale z nowym patronem


oprac. ELW
fot. UM Boguszów-Gorce