Ekrany akustyczne oddzielą ruchliwą ulicę Wrocławską od budynków mieszkalnych i nie tylko. Zobaczcie zdjęcia z prowadzonych prac.


O montażu ekranów pisaliśmy: WAŁBRZYCH: GDZIE NA WROCŁAWSKIEJ BĘDĄ EKRANY AKUSTYCZNE? (FOTO). W styczniu ogłoszono przetarg na budowę ekranów akustycznych dla odcinka ul. Wrocławskiej w ciągu drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Wykonanie ekranów akustycznych i elementów ochrony akustycznej na odcinku miejskim DK 35 – ul. Wrocławska w Wałbrzychu”. To postępowanie zostało unieważnione i w lutym ogłoszono przetarg ponownie - też go jednak unieważniono, ponieważ inwestor, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, przeznaczył na to zadanie 800 000 zł brutto, a dwaj oferenci, firmy z Opola i miejscowości Mordy, przekroczyli tę sumę, jeden o 13 000, drugi o niemal 100 000 zł. Wreszcie przetarg został rozstrzygnięty i ruszyły prace.- Obydwa ekrany  pojawią się w dzielnicy Szczawienko po prawej stronie drogi od strony Wrocławia w kierunku naszego miasta. Pierwszy o długości 85 metrów na wysokości stacji paliw, ale jak nadmieniłem po drugiej stronie ulicy mniej więcej na wysokości ul. Zdrojowej. Drugi, krótszy - o długości 45 metrów - znajdzie się przed ul. Fabiana na wysokości przedszkola. Wymianie poddana zostanie też stolarka okienna, ponad 70 okien, w prywatnych mieszkaniach w wybranych lokalizacjach wzdłuż tej drogi. Lokale te zostały wytypowane z uwagi na przeprowadzoną analizę akustyczną - wyjaśnia Andrzej Piękny, główny specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.Szczegółowy zakres zaplanowanych prac obejmuje:
- opracowanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
- roboty rozbiórkowe,
- budowę dwóch odcinków ekranów akustycznych o długościach 85mb i 45 mb,
- przebudowę chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku 53,2 mb,
- odtworzenie zieleńców i nasadzenie zieleni przy ekranach akustycznych,
- wymianę stolarki okiennej w 6 budynkach mieszkalnych - na wybranych kondygnacjach,
- pielęgnację pnączy i trawników w okresie 3 lat.Prace te mają być zakończone do końca sierpnia 2020. Ulicą Wrocławską na tym odcinku przejeżdża dziennie około 30 000 aut.


Czytaj też:
Szczawienko: Barbórka, dyskont, lodowisko, Ogrodowa, drzewa (FOTO)
DYSKUTOWALI O PRZYSZŁOŚCI SZCZAWIENKA
SZCZAWIENKO: CO Z KINEM BARBÓRKA I WILLĄ OHMEGO? (FOTO)
WAŁBRZYCH WRACA DO LASU: PREZYDENT ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJACH
WAŁBRZYCH: PO WYBURZONEJ KAMIENICY MARKET DINO?
SZCZAWIENKO: ZMIENIA SIĘ ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ I JEGO OTOCZENIE (FOTO)
SZCZAWIENKO: CO DALEJ Z DANIELEM Z UL. DE GAULLE'A (FOTO)
ULICA ZAKOLE ZYSKAŁA NOWY BRUK (FOTO)
WAŁBRZYCH: POBOCZA DE GAULLE'A POKRYŁY MAKI I CHABRY. DLACZEGO? (FOTO)

CAŁKIEM NOWA ULICA DĘBOWA
CAŁKIEM NOWA, OWOCOWA ULICA W WAŁBRZYCHU


Tekst i foto: Magdalena Sakowska