ZDKiUM planuje zainwestować w spokój mieszkańców Wałbrzycha poprzez ochronę akustyczną na odcinku miejskim DK 35 – ul. Wrocławskiej. Poszukiwany jest wykonawca m.in. ekranów akustycznych, wymiany stolarki okiennej i ścieżki rowerowej. Oto szczegóły.


Ruszył przetarg na budowę ekranów akustycznych dla odcinka ul. Wrocławskiej w ciągu drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Wykonanie ekranów akustycznych i elementów ochrony akustycznej na odcinku miejskim DK 35 – ul. Wrocławska w Wałbrzychu”. Kontrahenci mogą zgłaszać swoje oferty do 6 lutego. - Obydwa ekrany  pojawią się w dzielnicy Szczawienko po prawej stronie drogi od strony Wrocławia w kierunku naszego miasta. Pierwszy o długości 85 metrów na wysokości stacji paliw, ale jak nadmieniłem po drugiej stronie ulicy mniej więcej na wysokości ul. Zdrojowej. Drugi, krótszy - o długości 45 metrów - znajdzie się przed ul. Fabiana na wysokości przedszkola. Wymianie poddana zostanie też stolarka okienna, ponad 70 okien, w prywatnych mieszkaniach w wybranych lokalizacjach wzdłuż tej drogi. Lokale te zostały wytypowane z uwagi na przeprowadzoną analizę akustyczną - wyjaśnia Andrzej Piękny, główny specjalista ds. inwestycji i remontów Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Szczegółowy zakres zaplanowanych prac obejmuje:
- opracowanie Tymczasowej Organizacji Ruchu na czas prowadzenia robót,
- roboty rozbiórkowe,
- budowę dwóch odcinków ekranów akustycznych o długościach 85mb i 45 mb,
- przebudowę chodnika i ścieżki rowerowej na odcinku 53,2 mb,
- odtworzenie zieleńców i nasadzenie zieleni przy ekranach akustycznych,
- wymianę stolarki okiennej w 6 budynkach mieszkalnych - na wybranych kondygnacjach,
- pielęgnację pnączy i trawników w okresie 3 lat.W związku z wymianą stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych, wykonawca zobowiązany jest do uzyskania niezbędnych zezwoleń na przeprowadzenie prac od właścicieli i zarządców poszczególnych nieruchomości oraz ustalenia terminu dostępu do lokali indywidualnie, z każdym najemcą lub właścicielem.

W trakcie prowadzenia robót w poszczególnych lokalach mieszkalnych wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć wyposażenie pomieszczenia przed uszkodzeniem (np. meble, urządzenia, wykładziny, itp.), po zakończeniu robót doprowadzić pomieszczenia do stanu pierwotnego i dostarczyć protokół odbioru każdego lokalu od jego najemcy lub właściciela.

Prace te mają być zakończone do końca sierpnia 2020.

Czytaj też:
Szczawienko: Barbórka, dyskont, lodowisko, Ogrodowa, drzewa (FOTO)
DYSKUTOWALI O PRZYSZŁOŚCI SZCZAWIENKA
SZCZAWIENKO: CO Z KINEM BARBÓRKA I WILLĄ OHMEGO? (FOTO)
WAŁBRZYCH WRACA DO LASU: PREZYDENT ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJACH
WAŁBRZYCH: PO WYBURZONEJ KAMIENICY MARKET DINO?
SZCZAWIENKO: ZMIENIA SIĘ ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ I JEGO OTOCZENIE (FOTO)
SZCZAWIENKO: CO DALEJ Z DANIELEM Z UL. DE GAULLE'A (FOTO)
ULICA ZAKOLE ZYSKAŁA NOWY BRUK (FOTO)
WAŁBRZYCH: POBOCZA DE GAULLE'A POKRYŁY MAKI I CHABRY. DLACZEGO? (FOTO)

CAŁKIEM NOWA ULICA DĘBOWA
CAŁKIEM NOWA, OWOCOWA ULICA W WAŁBRZYCHU
TAJEMNICZE ZNAKI W KSIĄŻAŃSKIM PARKU


oprac. MS, ELW
fot. Magdalena Sakowska (ul. Wrocławska od ronda Unii Europejskiej do skrzyżowania z Uczniowską)