Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych przegrał na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Polski, Czarnymi Sosnowiec 2:4. Obie bramki dla naszego zespołu zdobyła skrzydłowa Dominika Dereń (na zdjęciu). Po czterech kolejnych wygranych wałbrzyszanki po raz pierwszy w tym sezonie straciły punkty.

Spotkanie w Sosnowcu dla podopiecznych Kamila Jasińskiego zaczęło się doskonale. Już w 8’ po dośrodkowaniu Klaudii Miłek z rzutu rożnego Dominika Dereń strzałem z pierwszej piłki umieściła piłkę w siatce. Na odpowiedź Czarnych nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 14. minucie drużyna gospodarzy wyrównała za sprawą akcji reprezentantek Polski. Dżesika Jaszek odegrała z lewej strony do wbiegającej w pole karne Joanny Operskalskiej, a
ta zwodem zgubiła jeszcze rywalkę i z bliska pokonała Jagodę Sapor.

W dalszej części pierwszej połowy lepiej radziły sobie sosnowiczanki, które udokumentowały swoją przewagę dwoma kolejnymi trafieniami – najpierw w 38’ po uderzeniu Martyny Wiankowskiej zza pola karnego i rykoszecie piłka przypadkowo trafiła do Patricii Hmirovej, a ta w sytuacji sam na sam z bliska pokonała Sapor. Trzy minuty później Patricia Hmirova tym razem wystąpiła w roli asystentki, dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Patricii Fischerovej, która podwyższyła na 3:1.

W 51. minucie, gdy dośrodkowanie Klaudii Miłek z lewej strony główką na gola zamieniła Dominika Dereń, wydawało się, że wałbrzyszanki są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania. Już cztery minuty później Jaszek zabrała piłkę Sapor w polu karnym i skierowała do pustej bramki, ustalając wynik spotkania. Gospodynie do końca meczu kontrolowały wydarzenia na boisku i mimo ambitnej walki gości o nawiązanie kontaktu nie dały już sobie wbić gola.

Kolejna szansa na punkty w sobotę o godzinie 11 – AZS PWSZ
Wałbrzych zmierzy się na własnym stadionie z AZS PSW Biała Podlaska.

Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych 4:2 (3:1)

Bramki: Joanna Operskalska 14’, Patricia Hmirova 38’, Patricia Fischerova 41’, Dżesika
Jaszek 55’ – Dominika Dereń 8’, 51’

AZS PWSZ: Sapor - Kędzierska, Zawadzka, Mesjasz, Szewczuk - Dereń (89’ Głowacka),
Rędzia (66’ Głąb), Kuciewicz (81’ Rozmus), Zając (46’ Ostrowska), Miłek - Fabova (60’
Rapacka).