Alicja Materek (na zdjęciu głównym) zagra w przyszłym sezonie w AZS PWSZ Wałbrzych. Ostatnio była związana z Górnikiem Łęczna, czyli aktualnymi mistrzyniami Polski.

18-letnia pomocniczka nie grała w Łęcznej pierwszych skrzypiec, ale wystąpiła w sumie w 18 meczach, zdobywając jednego gola. To drugie wzmocnienie zespołu obok Ewy Cieśli z AZS PSW Biała Podlaska. Do drużyny dołączą także prawdopodobnie Anita Turkiewicz z SMS Łódź oraz Julia Migacz z Bielawianki Bielawa.

Drużynę z Wałbrzycha opuściła już Małgorzata Mesjasz, która przeniosła się do Bundesligi (Turbine Poczdam). Nieoficjalnie w ekipie AZS PWSZ dojdzie do rewolucji kadrowej. Klub opuściły Klaudia Miłek (GKS Katowice), Anna Rędzia (wróciła do SMS-u Łódź), Jessica Pluta i Dominika Głowacka (obie do ROW Rybnik), a wciąż kontuzjowane są Dominika Dereń, Sabina Ratajczak i Martyna Zańko. 

AZS PWSZ zajął w ostatnim sezonie 4. miejsce w Ekstralidze.
Miłek była w poprzednim sezonie czołową postacią AZS PWSZ. W nowym sezonie 20-latka rodem z Piekar Śląskich będzie stanowić o sile GKS-u Katowice. foto. gkskatowice.eu

Foto: AZS PWSZ Wałbrzych