Górnik Trans.eu Wałbrzych oficjalnie pożegnał się z ósemką koszykarzy, którzy reprezentowali zespół w sezonie 2018/19.

O odejściu dwóch najlepszych strzelców zespołu, czyli Piotra Niedźwiedzkiego i Huberta Kruszczyńskiego informowaliśmy wcześniej. W Górniku nie zobaczymy już także Tomasza Krzywdzińskiego, Krzysztofa Spały, Jakuba Dera i Grzegorza Małeckiego, Macieja Krzymińskiego i Bartosza Kłyża. 


Krzywdziński trafił do Wabrzycha w 2017 roku z Decki Pelplin, walnie przyczyniając się do awansu do 1. ligi. Środkowy rodem z Bydgoszczy został nawet wybrany głosem trenerów rywali do najlepszej piątki sezonu zasadaniczego grupy D. W poprzednich rozgrywkach był zmiennikiem Niedźwiedzkiego. W 34 meczach notował śr. 4.0 okt i 3.7 zb, w śr. 14 min spędzanych na parkiecie.

Spała (na zdjęciu głównym) dołączył do Górnika w styczniu 2018 roku, pomagając w awansie do 1. ligi. W sezonie 2018/19 debiutował na zapleczu ekstraklasy, często w roli pierwszego rozgrywającego wałbrzyszan. W całych rozgrywkach zaliczał śr. 5.3 pkt i 3.6 as, a jego najbardziej pamiętnym występem był ten wyjazdowy w play-off ze Śląskiem, gdy zdobył w meczu nr 2 18 punktów (7/11 z gry).


Der związany był z Górnikiem przez jeden sezon, wcześniej reprezentując Muszkieterów Nowa Sól oraz kluby z Zielonej Góry, z której się wywodzi. W zmaganiach 2018/19 był zmiennikiem na pozycjach obwodowych, notował śr. 5.3 pkt. Jego najlepszym występem był ten z pierwszej kolejki, przeciwko Pogoni Prudnik, gdy zdobył 18 punktów, a Górnik wygrał 82:76.

35-letni Małecki związał się z Górnikiem w trakcie sezonu, dodając do składu niezbędne ogranie i doświadczenie. Wszechstronny skrzydłowy szybko wskoczył do pierwszej piątki, grając często długie minuty. Najbardziej pamiętne występy w biało-niebieskim trykocie prezentował na wyjeździe, gdy to jego 24 punkty z Polonią 1912 Leszno oraz 17 z Sokołem Łańcut przyczyniły się do cennych zwycięstw na trudnych terenach. Sezon zakończył ze śr. 10.3 pkt, 3.2 zb i 3.3 as. 


Górnika opuszczają także Maciej Krzyminski i Bartosz Kłyż, którzy w ostatnim sezonie pojawiali się na parkiecie rzadko.

Całej ósemce bardzo dziękujemy za grę w biało-niebieskich barwach. Za wylany pot na treningach i dostarczenie wielu niezapomnianych chwil kibicom. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Wałbrzyski klub podpisał już kontrakty z nowymi zawodnikami. O tym, kto zasilił biało-niebieskich już wkrótce.