Na Placu Magistrackim trwa piknik zorganizowany z okazji rocznicy 30-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku. Mieszkańcy wspólnie odśpiewali hymn państwowy, następnie wysłuchali koncertu złożonego ze szlagierów muzyki rozrywkowej. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.Święto Wolności i Solidarności - obchody miejskie rozpoczęły się 3 czerwca spotkaniem w Ratuszu i prelekcją historyczną. Dzień drugi - 4 czerwca na pl. Magistracki odbył się w formie pikniku. Zebrani odśpiewali razem państwowy. Wykonanie szkolnych chórów i wałbrzyszan wsparła akompaniamentem pani Małgorzata Wiłkomirska.

W 30-stopniowym upale popularnością cieszyła się ochłoda dłoni w fontannie, pyszna woda z owocami i spacery pod kurtyną wodną... a gwoździem programu było 1989 ciastek Basia - naszych regionalnych przysmaków.

Połączenie biszkoptu kakaowego, przełożonego świeżutką bitą śmietaną i delikatnym wzorkiem polewy z ciemnej czekolady przed laty najbardziej smakowało w Madrasie na ul. 1 Maja. Lokalni cukiernicy mają swoje niepowtarzalne sposoby na nie. Basiowe są torty, a także klasyczne ciastka tortowe.Basie bywają ozdobione owocami, ozdobami z cukru lub przygotowane w formie "białej" - z jasnym biszkoptem. Jednak ciastko to, jest w naszym wałbrzyskim odczuciu po stokroć lepsze niż jakaś tam "wuzetka".

Uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu "Z muzyką przez kraje Europy" w wykonaniu zespołu Pawła Stuczyńskiego. Zachęcamy również do odwiedzania wystawy Biblioteki pod Atlantami - pt. Święto Wolności. fot. Elżbieta Węgrzyn