W Wałbrzychu przybywa placówek opieki nad osobami starszymi. Nowych członków personelu poszukuje Dom Seniora Rusinowa i placówka pobytu dziennego na Podgórzu. A co z naborem do będącego w trakcie inwestycji DPS Biały Kamień?

Dom Seniora - Rusinowa

Dom Seniora w dzielnicy Rusinowa poszukuje obecnie osoby na stanowisko opiekuna oferując mu cały etat, a także pielęgniarki na pół etatu. Poza tym trwają obecnie dwie ważne inwestycje miejskie, w których powstaną miejsca pobytu dziennego dla wałbrzyskich seniorów oraz Dom Pomocy Społecznej. W każdej z tych placówek konieczny będzie również nowy personel.


Niepodległości 78

Parter kamienicy przy ul. Niepodległości zmienia się w dom dziennego pobytu seniora i punkt biblioteczny. Dom ten będzie pełnił rolę znacznie większą niż sugeruje jego nazwa. Będzie tu spędzać czas około 30 seniorów, będą oni objęci opieką wykwalifikowanego personelu. Będzie się tu też mieścił punkt biblioteczny, a popołudniami miejsce to będzie mogło też posłużyć za miejsce na spotkania o charakterze lokalnym na zasadzie "klubu dla mieszkańców".
- Tutaj potrzebny będzie bardzo mały zespół i został on już w większości skompletowany z obecnych lub byłych pracowników. Do otwarcia placówki pozostanie nam do wyłonienia fizjoterapeuta na pół etatu, terapeuta zajęciowy na cały etat oraz pracownik gospodarczy na pół etatu. Jeśli jeszcze jakiegoś specjalisty zabraknie, to przed uruchomieniem nowego domu pobytu dziennego ogłosimy tę informację na stronie DS Rusinowa - wyjaśnia Dorota Zarzycka, dyrektor Domu Seniora w Rusinowej.Andersa 162a

Nasi Czytelnicy często pytają o nabór pracowników do remontowanego i adaptowanego obecnie przez Gminę Wałbrzych budynku przy ul. Andersa, gdzie powstanie Dom Pomocy Społecznej dla ok. 50 seniorów, w tym tych z problemami w poruszaniu się. Gmach byłej szkoły zyskał windę, został też podzielony na mniejsze pomieszczenia z łazienkami, w których wkrótce zamieszkają seniorzy wymagający stałej opieki. Tu również personel opiekunów będzie rekrutowany przez DS Rusionowa. Jednaj na nabór pracowników jeszcze się nie rozpoczął. - Inwestycja nadal trwa, za wcześnie by mówić o naborze. Wrócimy do tematu na przełomie zimy i wiosny - dodaje Zarzycka.  

Pisaliśmy wcześniej na temat placówki w dzielnicy

Podgórze
PODGÓRZE: NOWY DOM SENIORA - REMONT TRWA [FOTO]

PODGÓRZE: GDZIE BĘDZIE KOLEJNY DOM SENIORA?

Elżbieta Węgrzyn