Ostatnio słyszymy wiele negatywnych informacji, ale są i pozytywne. Przybywa akcji na rzecz zapracowanej służby zdrowia i nie tylko chodzi o dostarczenie im potrzebnego sprzętu - także o wyrażenie wdzięczności, tym bardziej, że 7 kwietnia to ich święto. Jak to wygląda u nas?


Polacy solidarnie odpowiedzieli na apele o pomoc dla służb medycznych w okresie pandemii - są im udostępniane hotele, organizuje się zrzutki na posiłek dla nich, nie mówiąc o wielu inicjatywach produkcji maseczek i sprzętu ochronnego. Ale zbliża się 7 kwietnia, święto służby zdrowia i pojawiają się także pomysły, żeby okazać im wdzięczność za wyjątkowo trudną obecnie prace. Za granicą się klaszcze o określonych godzinach, w Warszawie powstaje wielki mural poświęcony lekarzom i pielęgniarkom, a co w naszym regionie?

Gmina Szczawno-Zdrój zaprasza lokalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w akcji przygotowywanej przez LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej: #AglomeracjaWałbrzyskadlaMedyka. Chodzi nie tylko o wyrazy podziękowania dla pielęgniarek, pielęgniarzy, lekarek i lekarzy, którzy walczą na co dzień z COVID19. Każdy, kto chce się włączyć do akcji, proszony jest o przygotowanie propozycji oferty – czyli co i dla ilu osób. Mogą to być na przykład vouchery uprawniające do wstępu, pobytu itp.: Tak, by po tej walce nasi Bohaterowie mogli wypocząć u nas, zjeść, zwiedzić za darmo ze swoimi rodzinami.
Zachęcamy do uczestnictwa w akcji!

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej

LOT AW przygotuje specjalną, bezpłatną ofertę dla przedstawicieli personelu medycznego. Tym samym chce podziękować za ich ofiarna walkę o nasze zdrowie i życie podczas pandemii koronawirusa. Vouchery uprawniające do wstępu, pobytu czy posiłku w ramach akcji #AglomeracjaWałbrzyskadlaMedyka będą specjalną formą podziękowania dla pielęgniarek, pielęgniarzy, lekarek i lekarzy, którzy walczą na co dzień z COVID19. Każdy kto chce się włączyć do akcji proszony jest o przygotowanie propozycji oferty. Chęć udziału wyraziły już Zamek Książ, Stara Kopalnia i Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie.

- Chcemy wyrazić wdzięczność naszym Medykom za ich ofiarność i ciężką pracę w tych dniach. Jak już wygramy tę wojnę z wirusem zapraszamy Was do odwiedzenia Aglomeracji Wałbrzyskiej. Chcemy, aby po tej walce nasi Bohaterowie mogli wypocząć u nas, zjeść, zwiedzić za darmo nasze obiekty wraz ze swoimi rodzinami – mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu i Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej, Anna Żabska.


Natomiast placówki oświatowe z Wałbrzycha i regionu biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Kartka dla Medyka". Jest wśród nich Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Uczniowie do 10 kwietnia wykonają tu prace plastyczne, żeby podziękować wałbrzyskim medykom za ich wysiłek. - Po wskazanym terminie wszystkie prace jednorazowo umieścimy na Facebooku szkoły i w miarę możliwości przekażemy służbie medycznej - zapowiadają nauczyciele organizujący konkurs. Rysują też maluchy - na przykład dzieci z grupy "Jeżyki" w Przedszkolu Językowym Michałek.

Także uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu przystąpili do akcji "Kartka dla Medyka". Dzieci stworzą tu artystyczne podziękowania dla naszej służby zdrowia. Bedzie to  wyraz wdzięczności za trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Kartki uczniów zostaną opublikowane na stronie gminy i jej profilu społecznościowym.


Swoją akcję ogłosił też Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Tu można pisać i rysować, ale też śpiewać, komponować i nie tylko! Zgłoszenia możemy wysyłać przez profil społecznościowy teatru.O koronawirusie piszemy:

KORONAWIRUS: EPIDEMIA TRWA, 8 CHORYCH W SZPITALU W WAŁBRZYCHU


Inne akcje:
Wałbrzych: Maseczki kierowcom i strażnikom, kibice dla medyków [FOTO]
Koronawirus Wałbrzych: kolejne dary i zbiórki na rzecz szpitala
Wałbrzych: Pracownicy Cersanitu wesprą nasz szpital
Szpital Wałbrzych: po sześciu godzinach zbiórki jest respirator!
Biały Kamień: Sąsiedzka pomoc seniorom w zakupach trwa [FOTO]
Wałbrzych: produkują przyłbice ochronne dla naszego szpitala
Samorządy i studenci na pomoc wałbrzyskiemu szpitalowi

Opr. MS
Foto: ilustracyjne