W Wałbrzychu na ul. Sikorskiego doszło dziś, 10 maja, do potrącenia pieszej seniorki. Na miejscu pracuje policja. To już kolejne potracenie w tej okolicy... Dziękujemy Czytelnikowi za nadesłanie zdjęcia z miejsca zdarzenia.


Do zdarzenia doszło po godz. 14 w okolicy przystanku autobusowego  przy ul. Sikorskiego na wysokości Placu Teatralnego - poniżej ZUS. - 73-letnia kobieta spieszyła się na bus pasażerski odchodzący z przystanku przy ul. Sikorskiego i przebiegała przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Próbując ominąć jadące prawidłowo audi kierowane przez 21-latkę piesza uderzyła w bok samochodu - wyjaśnia Magdalena Korościk z zespołu prasowego KMP w Wałbrzychu. Seniorka trafiła na SOR, przechodzi diagnostykę, jej obrażenia nie są poważne.


Pechowe pasy?


W tym rejonie potrąceń pieszych nie brak. 15 listopada ubiegłego roku ok. godz. 17 na tym samym przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu, poniżej ZUS - również doszło do wypadku. Potrącona przez samochód została 16-latka, która przechodziła po pasach przez ulicę.
Zaś 20 marca około godz. 5 rano, trochę niżej, bo na ul. Kolejowej doszło do potrącenia pieszego. 29-letni kierujący samochodem marki Ford Mondeo jadąc od strony ul. Sikorskiego nie zauważył będącego już na przejściu dla pieszych 58-latka i potrącił go. W wyniku zdarzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Podobne przypadki:
16-LATKA POTRĄCONA PRZEZ SAMOCHÓD NA UL. SIKORSKIEGO [FOTO]
ŚRÓDMIEŚCIE: OMAL NIE ZGINĄŁ PRZECHODZĄC PRZEZ PASY [FOTO]

oprac. ELW
fot. Użyczone przez Czytelnika