15 listopada ok. godz. 17 na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu doszło do wypadku - potrącona przez samochód została 16-latka.

- 47-letni kierujący samochodem osobowym jadąc prawym pasem drogi trzypasmowej jednokierunkowej ominął pojazdy, które jechały w tym samym kierunku, ale zatrzymały się w celu udzielenia pierwszeństwa nastolatce znajdującej się na przejściu dla pieszych i potrącił małoletnią wałbrzyszankę - relacjonuje wałbrzyska policja.

W wyniku wypadku 16-latka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci za spowodowanie wypadku drogowego odebrali kierującemu prawo jazdy. Obecnie trwają dalsze czynności, które pozwolą na ustalenie pełnych okoliczności tego zdarzenia. 

Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację działań prewencyjno-kontrolnych oraz informacyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominają też podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wskazują też, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących.

Zobacz też
WYPADEK BUSA MIĘDZY BOGUSZOWEM I GORCAMI. SĄ POSZKODOWANI (FOTO)
WAŁBRZYCH: UDERZYŁ W DRZEWO, SILNIK WYPADŁ Z AUTA (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: WIDZIAŁEŚ TEN WYPADEK?
STRAŻ WAŁBRZYCH: WJECHAŁA DO ROWU, SŁUŻBY POWIADOMIŁO... BMW
WAŁBRZYCH: DWA SAMOCHODY ROZBITE NA ALEI PODWALE (FOTO)
PONIATÓW: POWAŻNY WYPADEK 12-LETNIEGO ROWERZYSTY
MIEROSZÓW: ZDERZENIE CZOŁOWE, JEDNA OSOBA W SZPITALU (FOTO)

KMP Wałbrzych
oprac. ELW