Policja i rodziny poszkodowanych nieletnich poszukują świadków dwóch potrąceń, do których doszło w 8 stycznia w Wałbrzychu oraz Bielawie. Oto szczegóły.


Do potrącenia 15-latki miało dojść 8 stycznia 2019 po godz. 16 na ul. 1 Maja na Sobięcinie przed skrzyżowaniem z ul. Karkonoską na wysokości szkoły wyższej. Rodzina nastolatki zgłosiła sprawę policji, poszukuje dodatkowo świadków tego zajścia w mediach społecznościowych, by ustalić sprawcę, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego i innych wymienionych w tekstach poniżej wypadków z udziałem pieszych proszone są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych pod numerem telefonu 74-842-02-01, bądź o osobistą wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2.


Również 8 stycznia 2019, około godz. 18, w Bielawie, w obrębie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Kopernika doszło do zdarzenia drogowego. Potrącony został 12-letni chłopiec, a sprawca zbiegł. Dziecko na szczęście nie odniosło poważnych obrażeń.
Policja z Dzierżoniowa apeluje, aby wszyscy świadkowie tego zdarzenia stawiali się do Komisariatu Policji w Bielawie lub nawiązali kontakt telefoniczny: (74)833-42-11, lub 833-42-08.


Czytaj też:
POLICJA: KOLEJNE POTRĄCENIE NA PASACH - 20-LATKA W SZPITALU
BYŁEŚ ŚWIADKIEM POTRĄCENIA 11-LATKI?
WAŁBRZYCH: 16-LATKA POTRĄCONA PRZEZ SAMOCHÓD NA UL. SIKORSKIEGO
POLICJA: PLAGA POTRĄCEŃ. PIESZA ZGINĘŁA NA PASACH
PONIATÓW: POWAŻNY WYPADEK 12-LETNIEGO ROWERZYSTY
POLICJA WAŁBRZYCH: SZUKAJĄ ŚWIADKÓW ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA
79-LATKA POTRĄCONA NA PASACH
POLICJA WAŁBRZYCH: ŻEBY BYŁO MNIEJ WYPADKÓW Z PIESZYMI (STATYSTYKI)
WAŁBRZYCH I REGION: GDZIE NAJNIEBEZPIECZNIEJ NA DROGACH? [MAPY]

oprac. i ELW
fot. ilustracyjne