Jednego dnia dwie mieszkanki Piaskowej Góry wyczerpały zasoby pecha dla całej dzielnicy.

Zgłoszenia z niedzieli - 18 sierpnia - zaalarmowały służby. Pierwsze z nich dotyczyło obowiązków domowych. Połączenie jednoczesnego sprzątania z gotowaniem okazało się przyczyną problemów mieszkanki ul. Malczewskiego. - Pani podczas mycia klatki schodowej zatrzasnęły się drzwi do mieszkania. Nie miała ze sobą kluczy, a na kuchence gazowej zostawiła garnek z obiadem - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Działo się to około godz. 11. Dyżurujący na ul. Ogrodowej strażacy przyjechali do pechowej mieszkanki czwartego piętra wozem - drabiną. Gdy przygotowywali się do wejścia do mieszkania kobiety przez drzwi balkonowe, przybyła niespodziewana pomoc. - Przyjechał syn zgłaszającej i swoim kompletem kluczy otworzył drzwi przed rozpoczęciem naszych działań - dodaje nasz rozmówca.  

Natomiast po godz. 13 mieszkanka ul. Różewicza zgłosiła problemy z ostrym zapachem. - Był wyczuwalny przed budynkiem mieszkalnym oraz wzdłuż płotu pomiędzy posesją zgłaszającej oraz sąsiednią - wyjaśnia Kwiatkowski.  Na miejsce pojechali strażacy ze Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej. Wyczuwalny był charakterystyczny zapach kwasu masłowego. Stężenie tej uciążliwej substancji było stosunkowo niewielkie, nie zostało odnotowane przez specjalistyczne mierniki, ale doświadczona ekipa od razu wiedziała, z czym mają do czynienia. - Substancja musiała tu zostać rozlana, zapach zanika wskutek samoczynnego wietrzenia - zaznacza oficer prasowy. Pochodne kwasu masłowego upodobali sobie ci, którzy chcą komuś zrobić na złość. Czy i tak było w tym przypadku? Nie wiadomo.

Przeciągi nie jeden raz dały się we znaki wałbrzyszanom. Przykład - Straż Wałbrzych: Dwie poszkodowane przez złośliwe przeciągi

Podobne zdarzenia z nieprzyjemnymi zapachami?
-
uciążliwy zapach z rur kanalizacyjnych - Podzamcze: Mieszkańcy kontra tajemniczy i nieprzyjemny zapach
- chemikalia - Straż Wałbrzych: Uciążliwy zapach z rur przestraszył mieszkańców
- gaz pieprzowy - Podzamcze: Wyczuli ostry zapach na klatce schodowej
Wałbrzych: Ktoś rozpylił gaz, mieszkańcy wezwali służby
- kwas masłowy i pochodne - Drażniącą substancję rozpylono w przedszkolu?
Cuchnąca przesyłka wpadła przez oknooprac. i fot. ELW