Skoki temperatury, ciśnienia i gwałtowne zmiany aury w ostatnich dniach sprawiają, że jesteśmy senni, a także miewamy kłopoty zdrowotne. A co, gdy słabość dopadnie nas na ulicy? Oto przykłady.

Wymęczeni przymusowym zamknięciem i ograniczonym dostępem do pomocy medycznej seniorzy jakoś przetrwali tę niełatwą zimę. Wiosenna pogoda płata jednak figle i destruktywnie wpływa na samopoczucie. Wczorajsze popołudnie (1 marca) przekonały się o tym trzy mieszkanki naszego miasta, które wyszły z domu by coś załatwić.

Pierwsza z pań upadla na Podzamczu o godz. 14.30 i nie była w stanie sama się podnieść. - Pogotowie poprosiło nas by do czasu przyjazdu ZRM zająć się panią, która upadła na chodniku przy ul. Basztowej. 81-latka potłukła się i miała zadrapania na głowie - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Strażacy przyjechali i sprawdzili stan seniorki, a także zdezynfekowali i zabezpieczyli rankę. Ratownicy z JRG-2 zabezpieczyli pechową seniorkę przed wychłodzeniem i poczekali z mieszkanką Podzamcza na przyjazd lekarza.


Niespełna godzinę później do podobnego zdarzenia doszło na ul. Dmowskiego, tym razem do pomocy zadysponowany został zastęp z JRG-1. Jednak okazało się, że po przyjeździe strażaków kobiety, która miała stracić przytomność na chodniku już w miejscu zdarzenia nie było. Ktoś zabrał poszkodowaną prywatnym transportem do szpitala. 

Takiego szczęścia w nieszczęściu nie miała 62-latka, która po godz. 16 wyszła o balkoniku na ul. 1 Maja. Przewlekle chora kobieta potknęła się i przewróciła. Strażacy z JRG-1 sprawdzili jej stan, okryli i poczekali z nią na pogotowie. 

Ostatnia wałbrzyszanka, mieszkanka ul. Młynarskiej, również była w tarapatach. Przewlekle chora kobieta zatrzasnęła się w mieszkaniu i źle się poczuła. Pukający do drzwi ok. godz. 22.25 mąż obawiał się o stan żony. Jednak nim strażacy przyjechali, kobieta zdołała otworzyć.   


Przypominamy ostatnie zdarzenia, w których strażacy udzielali pomocy medycznej:
Zagrożone życie dwóch panów, jednego nie zdołano uratować
Straż Wałbrzych i powiat: Jeden wieczór - trzy tragedie [FOTO]
Wałbrzych: Wypadek na sankach i upadek w markecie [FOTO]
Jedlina-Zdrój: Dramatyczna walka z czasem o życie 82-latki

Walczyli o życie 2-latki. On leżał martwy we krwi, jej nie uratowano

Śródmieście: dlaczego lądował śmigłowiec LPR? (FOTO)

Wałbrzych: Mogła stracić oddech w każdej chwili

Wałbrzych: Troje mieszkańców osiedli odeszło w samotności  
Wałbrzych powiat: 36-latek leżał nieprzytomny przy drodze

O tym, że strażacy coraz częściej wspierają służby medyczne piszemy - Wałbrzych: Tyle nieszczęść tylko strażak może znieść...


Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne