2. liga: Mecz na szczycie w Wałbrzychu. Lider zagra z wiceliderem.

Hit 14. Kolejki grupy D 2. ligi będzie miał miejsce w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, gdzie zmierzą się dwie jak na razie najlepsze ekipy rozgrywek: Górnik Trans.eu Wałbrzych oraz zaplecze pierwszoligowego WKS Śląska Wrocław.

Obie drużyny mogą się pochwalić bilansem 11 zwycięstw i tylko 2 porażek. Więcej do udowodnienia mają jednak zapewne wałbrzyszanie, którzy będą szukać rewanżu za minimalną porażkę w 1. kolejce 80:83. W starciu w stolicy Dolnego Śląska Górnik gonił wynik, stając ostatecznie przed szansą doprowadzenia do dogrywki równo z końcową syreną, ale próba za trzy kapitana Rafała Glapińskiego okazała się minimalnie niecelna.

Śląska i Górnika łączy duch drużyny – aż sześciu graczy z obu drużyn notuje dwucyfrowe średnie punktowe. W WKS-ie d tego grona należą Dominik Wilczek, Mateusz Stawiak, Tomasz Żeleźniak, Sebastian Bożenko, Jan Malesa oraz Karol Kutta, który jest dobrym znajomym Tomasza Krzywdzińskiego z Astorii Bydgoszcz. Podkoszowy Górnika jest najlepszym strzelcem biało-niebieskich wraz z Marcinem Wróblem, ale śr. ponad 10 „oczek” w meczu dorzucają także Hubert Kruszczyński, Bartłomiej Ratajczak, wspomniany Glapiński i Damian Durski.

Przyjazd Śląska pod Chełmiec zawsze rozgrzewa do czerwoności. Z powodu wielkiego zainteresowania zeszłorocznym pojedynkiem dla wielu kibiców zabrakło biletów. Ci, którzy znaleźli się wtedy w Aqua Zdroju nie żałowali, bo po fantastycznym widowisku i głośnym dopingu kibiców biało-niebiescy wygrali 70:63.

Ogromne emocje dostarczył także mecz Górnika z zapleczem Śląska w październiku 2012 roku, w 3. lidze. WKS wygrał wtedy po dogrywce, a dawny OSiR pękał w szwach. W decydującym momencie dwie straty w kontrataku i faul w ataku zanotował Maciej Łabiak, wcześniej najlepszy na parkiecie w wałbrzyskich szeregach. W barwach rezerw Śląska dobrze punktował za to oglądany później w Górniku Paweł Bochenkiewicz.

Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 84:87 pd. (21:21, 19:19, 15:25, 21:11, 8:11)

Górnik: Łabiak 19, Stochmiałek 18, Buczyniak 15, Grzywa 4, Murzacz 2 oraz Fedoruk 10, Myślak 6, Borzemski 5, Iwański 5, Wieczorek 0, Maryniak 0.

Śląsk: Bochenkiewicz 18, Maksym Kulon 10, Wnętrzak 7, Skorek 2, Michnowicz 0 oraz Nowicki 26, Kowalski 10, Przyboś 5, Sanny 7, Kucharski 2, Dudek 0.

Tym razem KSG i WKS powalczą w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, w niedzielę (17.12) o godz. 18!

UWAGA! Z racji ogromnego zainteresowania rywalizacją Górnika ze Śląskiem gorąco zachęcamy do zakupu biletów w przedsprzedaży, w siedzibie klubu przy ul. Wysockiego (Hala Wałbrzyskich Mistrzów, poziom -1). Wejściówki będą dostępne od środy do piątku (13-15.12) w godz. 16:00 – 18:00.Czytaj także:

BYŁEM NA MECZU KOSZYKARSKIEGO ŚLĄSKA I PRZEŻYŁEM SZOK

TWIERDZA POD CHEŁMCEM TRZYMA SIĘ DOBRZE. DERBY DLA GÓRNIKA!!!

WAŁBRZYSKI KOCIOŁ ZROBIŁ RÓŻNICĘ


DUŻE EMOCJE W 1. KOLEJCE. DO POKONANIA ŚLĄSKA ZABRAKŁO NIEWIELE

GÓRNIK VS ŚLĄSK: (NIE)ZGODNE WSPÓŁISTNIENIE