Finał Finałów Minimistrzostw Deichmanna po raz piąty z rzędu odbył się w Wałbrzychu. W finale rywalizowały 64 drużyny całej Polski. Najlepsza w kategorii U-9 była Anglia Wrocław (Parasol Wrocław), a w kategrii U-11 triumfowali Niemcy Leszno (AP Reissa Poznań).

W finale U-9 Anglia Wrocław (miasto w nazwie jest miejscem rozgrywania turnieju eliminacyjnego, z którego zakwalifikował się zespół) pokonała 2:0 Belgię Szczecin (Salos Szczecin). W decydującym o złocie meczu w kategorii U-11 nie zabrakło emocji. Niemcy Leszno wygrali 3:2 po dogrywce z Czarnogórą Trzebownisko (SMS Rzeszów).

Trzecie miejsce w kategorii U-9 zajęła Holandia Tarnów (DAP Dębica), pokonując Nigerię Trzebownisko (Ziomki Rzeszów). W rywalizacji U-11 brąz trafi do Polski Stalowa Wola (Siarka Tarnobrzeg) - w meczu o 3 miejsce lepszej od Finlandii Krsono (Beniaminek Profbud Krosno).


Deichmann Minimistrzostwa relacjonował "Przegląd Sportowy", który reprezentowała Iza Koprowiak


Anglia U-9 Wrocław (Parasol Wrocław) wygrała w swojej kategorii wiekowej


Na uroczystej dekoracji pojawiła się wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska


Najlepszy strzelec, bramkarz i zawodnik w rozgrywkach U-9. Pierwszy od lewej Bartosz Łojko z Brazylii Wałbrzych, a dokładniej z Akademii Sportu Krzeszów - król strzelców turnieju. W pozostałych dwóch kategoriach nagrodzeni zostali zwycięzcy z Anglii Wrocław.


Wyróżnieni w U-11: od lewej najlepszy strzelec Wojciech Szymczak (dwie bramki w finale) z Niemiec Leszno (Reissa Poznań), najlepszy bramkarz i jego klubowy kolega, Wojciech Kaczmarek oraz najlepszy zawodnik, Mateusz Lenart z Czarnogóry Trzebownisko (SMS Rzeszów)