Budowa szybko idzie. W lutym powiadamialiśmy o nowej lokalizacji restauracji McDonald's na Szczawienku. W marcu zaczęły się tam prace porządkowe, na początku maja wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęto budowę obiektu, a pod koniec czerwca jest już pierwsza kondygnacja. Zobaczcie zdjęcia.


Kiedy pisaliśmy o tym w lutym (SZCZAWIENKO: NOWY MCDONALD'S JEDNAK BĘDZIE. GDZIE? (FOTO)), w trakcie rozpatrywania była inwestycja na pięciu działkach przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i de Gaulle'a, z wjazdem od Wrocławskiej, na opuszczonych ogródkach działkowych. Nazwa zamierzenia budowlanego to "budowa budynku restauracji McDonald’s".Wniosek został złożony do urzędu miasta 28 grudnia 2021. W drugiej połowie stycznia była uzupełniana dokumentacja. Kilka dni po naszym tekście wniosek otrzymał pozwolenie na budowę i w marcu prace ruszyły - wycięto tam drzewa oraz zarośla. 5 maja na teren weszła wykonująca firma z Olsztyna (
Szczawienko: restauracja McDonald's - ruszyła budowa (FOTO)). 6 maja rozpoczęło się grodzenie placu budowy. Jak nam powiedzieli budujący, mają czas do końca września. Na miejscu powstanie restauracja i duży parking z wydzielonym miejscem dla autokarów. Być może lokal będzie otwarty jeszcze w tym roku, ale takich informacji na tym etapie koncern nie potwierdzi. Na razie wiadomo tyle, że rekrutacji pracowników do tego lokalu obecnie się nie prowadzi.Obok będzie się toczyła jeszcze jedna inwestycja. To "Budowa jednokierunkowego zjazdu publicznego z ul. Charlesa de Gaullea drogi wojewódzkiej nr 376 na działkę nr 136/15" To jedna z zakupionych działek, będzie to wjazd na teren restauracji, być może także stacji benzynowej, bo takie było pierwotne zamierzenie. 15 listopada 2021 ta inwestycja otrzymała zgodę na realizację. Przeprowadzą ją Inwestycje Komercyjne Sp. z o.o. Na razie nie ruszyła.


Na Szczawienku również:Hotel jest już mocno zaawansowany:
Szczawienko: hotel już z zarysem pierwszej kondygnacji (FOTO)

Powstaje centrum ogrodnicze Byliny-Świerk:
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: CZY POWSTANIE TU HIPERMARKET? (FOTO)

Wkrótce ma zostać przebudowana ul. Wilcza od ronda do nowego parkingu, właśnie ogłoszono przetarg:
WAŁBRZYCH: BĘDZIE NOWY FRAGMENT DROGI I ŚCIEŻKA ROWEROWA

Ma tu powstać duża nowa sieć gazownicza, wciąż trwają uzgodnienia środowiskowe:
SZCZAWIENKO: WIELKI GAZOCIĄG PÓJDZIE PRZEZ 65-TY KILOMETR (FOTO)

Remontuje się też sama Palmiarnia:
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: WYŁADNIAŁA PO KOLEJNYM REMONCIE (FOTO)


A dla dbających o dobre odżywianie się nasz cykl DIETETYK RADZI
Opr. i foto: Magdalena Sakowska