Wygląda na to, że szykuje się kolejna nowa inwestycja w okolicy Palmiarni i Ronda Unii Europejskiej. Czy na polu uprawnym powstanie hipermarket?


Grunt znalazł inwestora

A chodzi o pole znajdujące się pomiędzy ulicami Wrocławską i Wilczą oraz Aleją Lipową - do tej pory uprawiano tam zboże, ale dwie dekady temu pole zyskało rozgłos, ponieważ zakupiła je angielska sieć hipermarketów Tesco z myślą o postawieniu tam dużego obiektu handlowego. Do finalizacji inwestycji wtedy nie doszło, a przedstawiciele sieci zakupili kolejny grunt w okolicach dzisiejszej ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju, gdzie ostatecznie w 2003 roku stanął ich hipermarket. Może on jednak wkrótce zniknąć - TESCO SPRZEDAJE SWÓJ POLSKI BIZNES.Po wybudowaniu centrum handlowego w Szczawnie-Zdroju sieć wystawiła teren w Wałbrzychu na sprzedaż. Jak czytamy w ogłoszeniu (Nieruchomości-tesco.pl):

Zakresem sprzedaży objęta jest całość działki nr 105/1 o pow. 64 979 m2. Nieruchomość posiada: Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru strefy ochronnej Książańskiego Parku Krajobrazowego uchwalony Uchwałą nr XXIII/396/2000 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dn. 30 maja 2000 r. oraz na fragmencie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru ulicy Wrocławskiej i Alei de Gaulle’a – rejon ulic Wilczej i Pogodnej w Wałbrzychu zatwierdzonego uchwałą nr X/90/07 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 28 czerwca 2007 r. Działka znajduje się częściowo w obszarze oznaczonym B9.1 UT przeznaczonym na usługi turystyczne wraz z parkingiem, w obszarze oznaczonym B9.2 ZP przeznaczonym na strefę przyrodniczo-czynną obszaru ochronnego KPK oraz na małym fragmencie w obszarze 23KD G 2/2 i 36KD Z 1/2 z przeznaczeniem na poszerzenie ul. Wrocławskiej i Wilczej (inwestycja zrealizowana w 2014 roku - przyp. red.). [...] Doskonała lokalizacja na obiekt hotelowy.Czytelnicy spytali nas, dlaczego w ostatnich dniach na polu pojawiły się maszyny budowlane i zaczęto stawiać ogrodzenie. Jak udało nam się ustalić, działka znalazła inwestora. Plan miejscowy wyklucza tu gęstą i wysoką zabudowę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że grunt zakupiło centrum ogrodnicze z regionu.
Działka obok też już w nowych rękach

Gdyby te plany sfinalizowano, byłaby to druga duża nowa inwestycja w rejonie Palmiarni - o planowanej budowie restauracji sieciowej na dawnej działce miejskiej obok pętli autobusowej pisaliśmy kilka tygodni temu: WAŁBRZYCH PALMIARNIA: BĘDZIE TU MCDONALD'S CZY KFC? (FOTO). W transakcję zaangażowana była spółka InWalbrzych, była to pierwsza sprawa monitorowana od początku do końca przez tę spółkę.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: SĄ CHĘTNI, BY ZBUDOWAĆ OSIEDLE POD CHEŁMCEM (FOTO)
RUSINOWA: POWSTANIE NOWE OSIEDLE PRZY NOWEJ ULICY (FOTO)
Zielony Rynek: Będzie nowoczesny budynek mieszkalny? [WIZUALIZACJE]
Pierwszy w Wałbrzychu budynek z innowacyjnym ogrzewaniem [FOTO i WIZUALIZACJE]
DUŻA BUDOWA W BOGUSZOWIE-GORCACH: CO TU POWSTAJE? (FOTO)

O Palmiarni pisaliśmy:
WAŁBRZYCH: PRZED NAMI PIERWSZY WEEKEND Z PALMIARNIĄ (FOTO)
Wałbrzych: otwierają się Książ, Palmiarnia i Stara Kopalnia

WAŁBRZYCH: TRZY NOWE STACJE ŁADOWANIA AUT ELEKTRYCZNYCH (FOTO)

WAŁBRZYCH: PALMIARNIA SIĘ ZMIENIŁA, ŚWIECI I GOŚCI LEMURY (FOTO)
WAŁBRZYCH PALMIARNIA: KIEDY PRZYJADĄ LEMURY I JAK WYGLĄDAJĄ? (FOTO)
WAŁBRZYSKA PALMIARNIA DO REMONTU I Z KĄCIKIEM RELAKSU (FOTO)
PALMIARNIA WRESZCIE JEST I NAWET ŚWIECI W NOCY (FOTO)

KIEDY REMONT I PRZYJAZD LEMURÓW DO  PALMIARNI?
ZAMEK KSIĄŻ: CO Z PODZIEMIAMI, LEMURAMI W PALMIARNI I DOTACJAMI?
PALMIARNIA I LEMURY - PRZETARG PONOWNIE OGŁOSZONY
PALMIARNIA: PROJEKT Z LEMURAMI - RUSZYŁ PRZETARG
PALMIARNIA - BĘDZIE KWIAT AGAWY, A KIEDY LEMURY?
LEMURY W PALMIARNI?

PALMIARNIA WIOSNĄ ZASYPANA EGZOTYCZNYMI KWIATAMI (FOTO)
PALMIARNIA WAŁBRZYCH: WIELKI PARK BONSAI

PALMIARNIA RATUJE ROŚLINY Z POŻARU (FOTO)
WAŁBRZYCH: PALMIARNIA I JEJ MIESZKANIEC - PAW ALBINOS (FOTO)
WAŁBRZYCH ANANASOWYM POTENTATEM - TROCHĘ O DZIEJACH PALMIARNI
CO KWITNIE W PALMIARNI?
W PALMIARNI KWITNIE AGAWA
WAŁBRZYCH: GWAREK OGRODNIK WITA W PALMIARNITekst i foto: Magdalena Sakowska, współpraca Elżbieta Węgrzyn