Główny Inspektor Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie w sprawie potencjalnie niebezpiecznej żywności. Tym razem z marketów wycofywane są produkty ze względu na możliwość występowania w nich fragmentów metalu, czyli drutu.

GIS wydał ostrzeżenie w związku z wycofaniem smalcu „Thalheimer Bauernwurst” o różnych wariantach smakowych ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu.

Zagrożenie rozpoznano z uwagi na skargi konsumentów na obecność fragmentów metalu (drutu) w opakowaniach produktu, firma odpowiedzialna za produkt Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH zdecydowała o wycofaniu produktu oznakowanego datą minimalnej trwałości 20.03.2020, o wariantach smakowych określonych poniżej. Spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Produkt – Smalec „Thalheimer Bauernwurst” 100 g, smak: klasyczny, jabłkowy, cebulowy, ziołowy, bekonowy

Producent – Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH

Dystrybutor w Polsce – Aldi Sp. z o.o.

Data minimalnej trwałości – 20.03.2020

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Firma Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH wycofuje ze sprzedaży i od konsumentów produkt określony w komunikacie.

Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła współpracę z dystrybutorem w Polsce – Aldi Sp. z o.o. w celu wycofania produktu z obrotu w Polsce.

Zalecenia dla konsumentów: Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać.


Zobacz też:
Wycofane ze sprzedaży: Słodycze, przyprawy i pieczarki

Polecamy teksty prezentujące wcześniejsze działania służb sanitarnych. 

oprac. ELW
fot. GIS