Peeling to zabieg, który służy przede wszystkim głębokiej regeneracji skóry. Widocznie oczywiście oczyszcza ją z martwego naskórka. To oczyszczenie przekłada się jednak na szereg procesów także w głębszych warstwach skóry, które przekładają się na widoczną poprawę jej ogólnej kondycji.

Kiedy wykonać peeling?

Proces obumierania komórek naszej skóry trwa około 28 dni. Po miesiącu stare komórki skóry obumierają, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Martwy naskórek usuwamy z ciała w dużej mierze nieświadomie, podczas mycia. Nie robimy tego jednak z reguły w sposób kompleksowy i równomierny. Stąd też pojawiają się często problemy z różnego rodzaju niedoskonałościami, nierównym kolorytem, utratą elastyczności i jędrności skóry. Peeling pozwala przeciwdziałać tego typu problemom. Zaleca się, aby wykonywać go regularnie mniej więcej raz na dwa tygodnie. Taki odstęp czasu gwarantuje możliwie regularne usuwanie nagromadzonego martwego naskórka. Nie chodzi o to, aby naturalne peelingi wykonywać codziennie czy co dwa dni, ponieważ skóra aż tak szybko nie pracuje, a zbyt częste złuszczanie może wywoływać niepotrzebne podrażnienia.

Peeling i inne zabiegi

Peeling wykonywany raz na dwa tygodnie, najrzadziej raz na miesiąc pozwala nie tylko skutecznie oczyszczać skórę. Świetnie sprawdza się on jako wstęp do różnego rodzaju zabiegów. Należą do nich przede wszystkim:

  • Depilacja – peeling ją zdecydowanie przyspiesza i ułatwia, porusza bowiem cebulki włosów, co umożliwia sprawne ich późniejsze usuwanie.

  • Samoopalanie – przed nałożeniem produktu samoopalającego warto sięgnąć po peeling, ponieważ produkt koloryzujący znacznie lepiej będzie prezentował się na skórze bez martwego naskórka, wyeliminujesz w ten sposób ryzyko pojawienia się smug czy przebarwień.

  • Pedicure – po raz kolejny peeling jako etap wstępny, ułatwia przeprowadzanie kolejnych etapów zabiegu, złuszczenie martwego naskórka ze stóp sprawi, że skóra będzie się lepiej prezentować, a przy okazji poprawi się krążenie.

  • Intensywne zabiegi regeneracyjne – skóra po peelingu zdecydowanie lepiej wchłania zawarte w kosmetykach składniki odżywcze. 

 

Naturalne peelingi do ciała to produkty, które mogą dawać bardzo różny efekt dodatkowy. Od pobudzenia, odświeżenia, przez wyciszenie i relaksację. Wiele zależy od składników wykorzystanych do naturalnego peelingu. Sprawdzone produkty bazują przede wszystkim na soli morskiej, cukrze trzcinowym, drobinkach porzeczki, truskawki, lawendy czy werbeny. Spotkać można także peelingi kawowe czy z drobinkami orzechów. Wybór między nimi zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale i potrzeb skóry czy efekcie, jaki chcesz uzyskać.