Komisja konkursowa po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych zarekomendowała na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu Mariusza Misiunę. Nowy dyrektor ma zacząć pracę od lutego 2022.

Czterech kandydatów na stanowisko

Do konkursu na stanowisko dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu zgłosiło się 4 kandydatów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu złożonych aplikacji konkursowych pod względem spełnienia wymogów formalnych przeprowadziła z 3 kandydatami rozmowy kwalifikacyjne. Aplikacja konkursowa jednej z osób kandydujących nie spełniła wymogów formalnych. Wśród niezbędnych wymagań kwalifikacyjnych od kandydatów oczekiwane było m.in. posiadanie wykształcenia wyższego, co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończonych studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie oraz posiadanie wiedzy i doświadczenia dających rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora Szpitala. Kandydaci, podczas rozmów indywidualnych prowadzonych przez Komisję konkursową przedstawiali własną koncepcję zarządzania oraz strategię rozwoju Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Pełniąca od sierpnia 2021 roku obowiązki dyrektora Szpitala Adriana Tomusiak - z własnej decyzji - nie brała udziału w konkursie. Obowiązki związane z kierowaniem Specjalistycznym Szpitalem im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu Adriana Tomusiak będzie wykonywała do czasu objęcia funkcji przez dyrektora wybranego w przeprowadzonym konkursie.

 Kim jest nowy dyrektor?

Mariusz Misiuna posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia. W swojej dotychczasowej pracy pełnił obowiązki Dyrektora Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, kierował również Zespołem Opieki Zdrowotnej w Złotoryi – Szpitalem im. A. Wolańczyka. Jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego ze specjalizacją ekonomii menadżerskiej oraz absolwentem podyplomowych studiów z Zarządzania w podmiotach leczniczych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Obecnie jako członek zarządu Regionalnego Centrum Zdrowia oraz Lubmed zarządza działalnością szpitala oraz zespołu przychodni.

 
Przypominamy cykl artykułów dotyczących zmian na tym stanowisku:
Wałbrzych: Mariola Dudziak - dyrektor szpitala odwołana. Dlaczego?
WAŁBRZYCH: PREZYDENT O ODWOŁANIU DYREKTOR SZPITALA.
Wałbrzych: manifestacja poparcia dla dyrektor szpitala (FOTO)

Wałbrzych: Marszałek podtrzymuje zarzuty wobec dyrektor szpitala.
Wałbrzych Szpital: Złożyli do marszałka protest z 400 podpisami [FOTO].
Wałbrzych: Szybka kolej i przywitanie z transparentami [ZDJĘCIA].
Wałbrzych: Radny PiS zabiera głos nt. szpitala.
Wałbrzych Szpital: Gmina i powiat oraz radni o dymisji dyrektor.

WAŁBRZYCH SZPITAL: TRWAJĄ KONTROLE, BĘDZIE KOLEJNA - ZAROBKÓW PREZYDENTA
WAŁBRZYCH: SPORU O DYREKTOR SZPITALA SOKOŁOWSKIEGO CIĄG DALSZY
Wałbrzych: premier Mateusz Morawiecki odwiedził szpital (FOTO).
WAŁBRZYCH: SZPITAL DEMENTUJE DONIESIENIA O PRZERWANEJ OPERACJI.
WAŁBRZYCH: CHIRURGIA, PEDIATRIA, COVID I NOWATORSKI ZABIEG.
WAŁBRZYCH: PREZYDENT MIASTA O PANDEMII U NAS I SYTUACJI W SZPITALU.
WAŁBRZYCH: DLACZEGO ZMARŁ ANESTEZJOLOG ZE SZPITALA IM. SOKOŁOWSKIEGO?
 Szpital Wałbrzych: co ustalono w sprawie jego sytuacji? (FOTO)oprac. ELW
fot. R. Burdek